Horákovi

Horákovi - Tvůrci seriálu a Herecké obsazení

9. srpna 2007 v 8:05 | Naty
Tvůrci seriálu
producent, autor projektu: Filip Bobiňski
1. režisér: Tomáš Krejčí
2. režisér: Katarína Šulajová
vedoucí výroby, spolutvůrce projektu: Petr Šizling
hudba: Ondřej Brousek
titulní píseň zpívá: Vlasta Horváth
nahrál: orchestr Dáši Krejčí
zvuk: Daniel Němec
střih: Vladimír Žán a Alois Fišárek
kostýmy: Klára Potůčková a Tereza Stránská
architekt: Pavel Ramplé
kamera: Martin Čech
scénář: Adam Pražák, Michal Zelenka, Luděk Horký, Tomáš Krejčí
dramaturg: Jarmila Skopalová
šéfdramaturg: Aleš Ulm
šéfproducent: Martin Kopřiva
Herecké obsazení:
JanIgor Bareš
LucieLucie Benešová
TomášJakub Chromeček
OndraJan Komínek
KubaMarek Zeman
EvaHana Vagnerová
TerezaMariana Prachařová
ZdenaJana Šulcová
SoňaNela Boudová
EdaCtirad Götz
StandaJan Hraběta
FilipMichal Zelenka
PatrikJakub Prachař
Když kliknete dovede vás to na oficiální stránku filmu

Anketa Horákových

8. srpna 2007 v 21:37 | Naty
Hlasujte pro pořad:
* ztráta času3%
* nic moc1%
* jde to1%
* líbí se mi5%
* výborný90%
Celkem hlasů: 14766
Hlasujte v mé anketě jak se vám líbí film

Postavy z Horákových - Soňa - Nela Boudová

8. srpna 2007 v 21:35 | Naty
Soňa - učitelka a přítelkyně Lucie
Věk: 37
Postava odkazuje k Rosie O'Donnell ve filmu "Krásné holky" pro její schopnost dělat si legraci z mužů a pro osobitost. Roseanne pro její kousavý pohled na život.
Nálepka: Upřímná, ironická.
Základní vlastnosti:
Vitální, energická, cynická. Feministka, velmi odhodlaná. Zná dobře muže.
Věta, která ji charakterizuje:
"Říkám, co si myslím, problém je, že lidi nechtějí slyšet pravdu."
Obecná charakteristika:
Je Luciina nejlepší přítelkyně. Ve škole má na starost organizaci výuky a učí angličtinu. U studentů (i jejich rodičů) budí respekt - přezdívají ji "Stalin". Sama tuhle svoji image udržuje, protože pro ni představuje ochranný štít. Její humor je agresivní a ironický, ale má velké srdce. Jedná tvrdě, ale uvnitř je měkota. Silná osobnost. Permanentně si stěžuje na muže, pravidelně zejména na svého manžela Edu, ale hluboko uvnitř ho obdivuje a nemohla by bez něj žít. Nemůže uvěřit Luciinu štěstí a snaží se, aby prohlédla: "Víš, takhle je to teď, ale počkej až opadne vzrušení..." Je jediná, kdo poskytuje Lucii přesně takovou dávku reality, jakou potřebuje.
Má ráda:
Vysmívat se druhým i sama sobě. Čtení. Cestování, kino. Udržet se v kondici. Upřímnost.
Nemá ráda:
Mužské chování, jejich povrchnost. Fotbal.
Zázemí:
Lucie a Soňa jsou přítelkyně od dětství a společně vyrostly. Lucie měla vždycky navrch. Když se odstěhovala, spatřila Soňa svou šanci zaujmout privilegované místo, ačkoliv po něm nikdy netoužila, protože její pouto k Lucii bylo upřímné a neotřesitelné. "Protože tenhle chlápek nikdy nechybuje a zbouchl mě hned na poprvé. Jinak by mně tak snadno nedostal." Provdala se za Edu, protože ho milovala, ačkoliv vždycky říká, že kdyby neotěhotněla, rozmýšlela by se dvakrát. Získala místo ve škole, kde byl její otec ředitelem. Stanislav s ní vtipkuje, čas od času jí skládá komplimenty (a to i před manželem) a přestože to Soňa komentuje ironicky, v duchu jí to lichotí.
Cíle:
Ráda Edu občas překvapí, ale už rezignovala na Edovu představu "něčeho vzrušujícího" (páteční večeře v čínské restauraci). Nadává na svůj monotónní život a snaží se to alespoň trochu změnit. Sní o tom, že ze čtvrti odejde.
Překážky:
Všechno už zažila. Její sny se v okamžiku rozplynou.

Postavy z Horákových - Patrik - Jakub Prachař

8. srpna 2007 v 21:33 | Naty
Patrik - syn Soni a Edy
Věk: 18
Základní vlastnosti:
Sukničkář, svůdce, rozmarný, sobecký, soutěživý.
Věta, která ho charakterizuje:
"Dostanu ji do postele, pro jistotu."
Obecná charakteristika:
Syn Edy a Soni, synovec a kmotřenec ředitele školy, což pro něj znamená značné výhody a snadný způsob, jak přijít k penězům. Je hezký, sukničkář. Sympatický a extrovertní, velmi přímý (zvlášť pokud jde o dívky). Vyjít si s Evou je pro něj spíše otázkou cti, než opravdových citů. Má ambivalentní vztah s Tomášem: na jedné straně kamarádství, na druhé rivalita. Jsou jako dva kohouti na jednom smetišti. Všechno je pro něj jednoduché. Mezi dvěma vzory, které má na dosah (otec - dělník, strýc - "mladý gentleman") zjevně inklinuje k tomu druhému. Ve skutečnosti je to milý kluk, ale okolnosti mu příliš nedovolují to ukázat.
Má rád:
Módní věci, všechno, čím může vyčnívat nad ostatní (auto, motorka), věci, které může získat bez velké námahy. Holky, chození na diskotéky...
Nemá rád:
Být upomínán na věci jako je pracovní morálka atp. Špínu v tátově dílně. Když mu někdo řekne "Ne.", zvláště holky.
Zázemí:
Patrik je zvyklý, že bez problémů získá vše, co chce. Je to "král" čtvrti. S Tomášem se přátelí od školky a jejich vztah byl vždycky poznamenán určitou soutěživostí, třebaže tuhle hru s ním Tomáš nehraje. Evin příchod znamená novou a mnohem složitější překážku. Není připravený na zklamání, na to, že se musí snažit. Má rád svého otce, ale strýc je mu bližší, připadá si u něj pohodlněji.
Cíle:
Dostat Evu, což by znovu upevnilo jeho postavení, zvláště poté, co se dozví, že se Eva líbí Tomášovi.
Překážky:
Vlastní arogance, jeho "donjuanství".

Postavy z Horákových -Eda-Ctirad Götz

8. srpna 2007 v 21:30 | Naty
Eda - manžel Soni
Věk: 37
Postava odkazuje k pošťákovi ze seriálu "Na zdraví!".
Nálepka: Polemik, vždy má, co říct.
Základní vlastnosti:
Hovorný, extrovert. Nedílná součást života ve čtvrti.
Věta, která ho definuje:
"Tlak? Jaký tlak? Ten je jen v pneumatikách!"
Obecná charakteristika:
Hodně poslouchá rádio a přejímá názory, které uslyší. Vždycky má na všechno odpověď, což ho činí poněkud nudným. Ostatní se k němu chovají shovívavě, ale je jim špatně z toho, že všechno ví. Přívětivý, extrovert, známý v celé čtvrti. S každým se pozdraví a prohodí pár slov. Má opravnu aut. Auta pro něj nejsou jen práce, ale absolutní vášeň. Vyhýbá se hádkám a psychologickým problémům. S manželkou Soňou se hádá, protože nechápe, na co si ona stěžuje. Pro něj je problémem nemít peníze, nemít dovolenou. Všechno ostatní... Je dobrý otec, snaží se naučit syna Patrika určitým pravidlům a tomu, aby si vážil práce a námahy, což je obtížné prosadit před klukem, který je pod vlivem svého strýce Davida, jehož názor je opačný. Přestože nemůže svého švagra vystát, snaží se řešit konflikty humornou cestou.
Má rád:
Auta, Formuli 1, fotbal, dát si pivko po práci, partičku karet v neděli odpoledne.
Nemá rád:
Nářky manželky, složité problémy, švagrův chvástavý postoj.
Zázemí:
Oženil se se Soňou, protože byla těhotná a byl do ní zamilovaný. Nikdy toho nelitoval. Je nejspontánnější v celé čtvrti a to, že se usadil a založil rodinu, bylo to nejlepší, co ho v životě potkalo.
Hlavní cíl:
Aby všechno pokračovalo tak, jak má.
Překážky:
Jeho manželka chce změny.

Postavy z Horákových - Standa-Jan Hraběta

8. srpna 2007 v 21:29 | Naty
Stanislav - Janův bratr
Věk: 49
Postava odkazuje k Jacku Lemmonovi ve filmu "Podivný pár" pro jeho osobitost a obsese.
Základní vlastnosti:
Hašteřivý, konzervativní (s poněkud radikálními názory), lakomý, ale velmi šlechetný a oddaný, snadno ovladatelný. Samotář, který touží po Janově rodinném zázemí a je na něm citově závislý. Melancholický a sentimentální, je beznadějný romantik, ačkoliv se snaží to skrývat.
Věta, která ho charakterizuje:
"Není to tak proto, že jsem to řekl... Jsou určitá pravidla a zákony a ty jsou tu kvůli tomu, o čem mluvím... Hej, vy, kam utíkáte bez placení!"
Obecná charakteristika:
Stanislav je hašteřivý jen na první pohled. Janovu novou rodinu postupně přijme za vlastní a stane se její podstatnou součástí. V domě se pohybuje často, naslouchá problémům členů rodiny a je mezi nimi jakýmsi prostředníkem. Stanislav Janovi vždy otcovsky radil, že to nejriskantnější řešení není to nejsprávnější. Kvůli rodině a způsobu života na Jana zdravě žárlí. Ve svých politických názorech a pohledu na život je velmi konzervativní. Nemá rád změny. Věci, které má, pro něj hodně znamenají a lakomý je jen proto, že mu peníze dodávají pocit bezpečí. Jednou z jeho vášní je fotbal a vše, co souvisí s místním týmem, pro něj moc znamená.
Má rád:
Dobrou konverzaci, procházku se svým nepostradatelným psem, talíř dobré šunky z vlastního baru. Dobrou hádku, v níž by byl vítězem. A samozřejmě - fotbal.
Nemá rád:
Samotu. Lidi, kteří mění své názory. Riziko. Zůstat někde bez peněz.
Zázemí:
Stanislav pečoval o svého mladšího bratra Jana, když jejich rodiče zemřeli při dopravní nehodě. Oba zdědili bar, který se specializuje na prodej šunky. Neštěstí v raném věku poznamenalo Stanislavův život a povahu. Janovu manželku a děti přijal za vlastní a pro bratra je nepostradatelným přítelem. Část svých peněz společně investovali do místního fotbalového týmu, kde začal Jan trénovat mladší žáky. Když Jan ovdověl, Stanislav jej ani na chvíli neopustil.
Jan je pro Stanislava jistotou, ačkoliv ho často dokáže zmást. Stanislav je velmi konzervativní muž, změny jej ničí, ale jeho bratr vždycky přijde s nějakým novým nápadem v podnikání, což je samozřejmě permanentním zdrojem hádek. Stanislav nechápe, co žena jako Lucie na jeho bratrovi vidí.
Hlavní cíle:
Být blízko svého bratra. Udržet si to, co má: bar, životní jistoty. Nebýt sám.
Překážky:
Trochu žárlí na Lucii, protože má pocit, že od té doby, co se Jan znovu oženil, poněkud se mu vzdálil.

Postavy z Horákových - Zdena - Jana Šulcová

8. srpna 2007 v 21:28 | Naty
Zdena - babička
Věk: něco přes 60
Postava odkazuje ke Katherine Hepburn ve filmu "Na Zlatém jezeře".
Základní vlastnosti:
Milující a mateřská. Komunikativní.
Věta, která ji charakterizuje:
"Nestarej se, já to udělám."
Obecná charakteristika:
Je to dáma, žena každým coulem. Byla dobrou manželkou, snažila se dobře vypadat, pečovala o manžela a její dcera byla dokonalá. Po smrti manžela neměla najednou nic, co by ji zaměstnávalo, takže se musela začít starat sama o sebe. Po období přísného smutku se jí vrátila životní energie, ačkoliv se nikdy neodvážila udělat nějaké dramatické kroky, například se znovu zamilovat. Návrat dcery a vnuček ji naplnil štěstím a dal jejímu životu znovu smysl. Je milující a upovídaná, má sklon chovat se přezíravě, zejména pokud přijde řeč na její dceru, která byla vždycky "ve všem jednička". Zná všechny sousedy, ráda každému pomáhá a lichotí jí pocit, že je oblíbená. Její vztah k Janovi překračuje hranice prostého sousedství - pro jeho syny je spíše babičkou a chová k nim opravdovou náklonnost.
Má ráda:
Svou rodinu poblíž. Pocit, že je nepostradatelná. Vaření. Společenské programy v TV.
Nemá ráda:
Vulgaritu, samotu, stáří.
Zázemí:
Více než čtyřicet let měla spokojené, šťastné, měšťácké manželství. Celý život prožila v téhle čtvrti a sousedy zdraví s opravdovou upřímností. Je spokojená, že je její dcera konečně šťastná. Užívá si svou novou velkou rodinu, zvláště vnučky, které bydlely daleko.
Cíle:
Pečovat o dceru a vnučky, ulehčit jim život. Začlenit dceru do života ve čtvrti a pomoci jí být šťastná. Být v rodině nepostradatelná.
Překážky:
Její vlastní dcera, která nechce, aby měla za všechno v domě zodpovědnost. Její touha pomáhat je někdy až příliš velká.
Jan - vadí mu, že chce všechno v domě organizovat.
Vzhled: velká dáma, velmi elegantní.

Postavy z Horákových -Kluci - Tomáš - Jakub Chromeček -Ondra -Jan Komínek-Kuba -Marek Zeman

8. srpna 2007 v 21:22 | Naty
Tomáš - Janův nejstarší syn
Věk: 16-17
Postava odkazuje k Davidu Bisbalovi ve filmu "Operación Triunfo"
Základní vlastnosti:
Sentimentální a v kontaktu s dívkami stydlivý jako jeho otec. Intelektuálně poněkud líný, blázen do fotbalu. Trochu darebák.
Věta, která ho charakterizuje:
"Život je, jaký je, tak proč se tím trápit."
Charakteristika:
Je to hodný kluk s jednoduchým přístupem k životu. Nikdy nespěchá. Nemá žádné dlouhodobé cíle. Dokud nepřijede Lucie a nepřevrátí jeho život naruby, nemá ambice být něčím nebo někým jiným, než byl dosud. Jeho způsob přijímání věcí "tak, jak jsou" a tendence zjednodušovat problémy řadu poněkud komplikovanějších lidí z jeho okolí rozčiluje. Jeho životní filozofie je "nechat se unášet proudem." Neužívat si a nebýt šťastný je podle něj zločin. Jeho představa štěstí je najít si práci, která by mu bez velkého úsilí zajistila slušnou životní úroveň, což je často předmětem jeho sporů s otcem. Nerozumí komplikovanému ženskému světu, plnému důmyslností a náznaků, které jdou mimo jeho chápání. Věci vidí černobíle: "Pokud se ti holka líbí, líbí se ti. Pokud se ti nelíbí, tak ne."
Má rád:
Dobré jídlo, dobré, jednoduché věci. Je velmi společenský - "Mí přátelé, můj svět." A především má rád Evu, do níž se zamiloval na první pohled.
Nemá rád:
Komplikace a námahu
Zázemí:
Nikdy neměl ve škole dobré známky. Přestal studovat, protože ho "to nikam neposouvalo", a dal přednost práci, třebaže se svým otcem. Raději moc nepřemýšlí, protože pak je z toho zmatený. Nemá žádné velké ambice.
Cíle:
Žít a nechat žít. Získat Evu. Být dobrý fotbalista a živit se tím.
Překážky:
Neschopnost porozumět složitosti ženského světa, což mu dělá ze života peklo. Určitý strach z povinností. Jeho otec ho bude přesvědčovat, aby se vrátil zpátky do školy a naučil se vážit si námahy a práce.
Ondra - Janův prostřední syn
Věk: mezi 10 a 12
Postava odkazuje k Bartu Simpsonovi
Základní vlastnosti:
Nezvladatelný, velmi zábavný
Věta, která ho charakterizuje:
"Tenhle film smrdí... nepůjdeme otravovat nového souseda?"
Charakteristika:
K holkám se chová hrubě. Je arogantní, povýšený, rád se předvádí, ale hluboko uvnitř je citlivý. Je zranitelný a potřebuje lásku. V kontaktu s opačným pohlavím rád dává najevo své opovržení a je nenapravitelný provokatér. Opravdový vůdce party. Jeho chování je jen krunýřem před vnitřní zranitelností. Zkrátka - celý Bart Simpson.
Má rád:
Provokování okolí, vtipy, říhání a to, když kvůli tomu ženské křičí.
Nemá rád:
Dávat najevo své city, romantické filmy a školu.
Zázemí:
Dosud byl v domě pánem a příchod nové rodiny jeho postavení ohrozil. Neví, jak to dělá, ale svými vtípky dokáže otce pobavit natolik, že mu tím zabrání nadávat na vylomeniny, které provádí.
Cíle:
Vyvolávat spory. Bavit se, užívat si života. Carpe diem 100%.
Překážky:
Jeho otec, ten "velký nepřítel", který ho nutí chovat se slušně. Jeho sestry, ten "boží trest". Škola, to "vězení".
Kuba - Janův nejmladší syn
Věk: 6-7
Postava odkazuje k Monolitu Gafotasovi pro jeho naivitu a průhlednost. Piglet (Prasátko Winnie), protože je nejmladší a potřebuje nejvíce lásky. "Nuovo Cinema Paradiso" pro vztah malého chlapce, milujícího a nevinného, ke svému tvůrci - inspirace pro vztah mezi Stanislavem a Kubou.
Základní vlastnosti:
Pozorovatel, velmi citlivý, stydlivý a milující.
Věta, která ho charakterizuje:
"Všímejte si mně někdo, prosím."
Charakteristika:
Milující, smířlivý, potřebuje ochranu, velmi hodný... Je opakem rebela. Je dětskou obětí. Shazuje se tím, že plácá bez rozmýšlení.
Má rád:
Dobrodružné knihy, zvířata, pohádky, které mu vypráví táta a strýc. Pusy, objímání, pochvalu a jakékoliv projevy citu a lásky.
Nemá rád:
Horory, tmu. Když zůstane sám. Rodinné hádky. Když si ho nikdo nevšímá.
Zázemí:
Kuba nejhůře snáší nepřítomnost matky, takže přirozeně nejvíce ze všech bratrů potřebuje novou. Je milující a potřebuje něžnost, je oddaný komukoliv, kdo je ochotný věnovat se mu. Z nových rodinných poměrů je lehce dezorientovaný. Záleží mu na vztazích mezi ostatními členy rodiny. Kryje své bratry a často je obviňován ze spousty věcí, které neudělal. Je šlechetný a dobrosrdečný, protože stoicky přijímá trest, který by měli dostat oni.
Cíle:
Aby si ho ostatní konečně všimli.
Překážky:
Pro nikoho není zajímavý a tak jej ignorují.

Postavy z Horákových -Holky - Eva - Hana Vagnerová -Tereza - Mariana Prachařová

8. srpna 2007 v 21:19 | Naty
Eva - Luciina starší dcera
Věk: 16-17
Základní vlastnosti:
Rebelka, senzitivní, přecitlivělá
Věta, která ji charakterizuje:
"Nikdo mi nerozumí."
Obecná charakteristika:
Uprostřed puberty musela opustit prostředí, na které byla zvyklá, a začít nový život kvůli rozhodnutí své matky, což nelibě snáší. Obdivuje svého otce a velmi jí chybí, ale před matkou to skrývá, aby jí neublížila. Svěřuje se s tím pouze své babičce Zdeně. Má pocit, že je středem světa a všechno konvenční odmítá. Ve vztazích a ve všem, co má ráda, je velmi vášnivá a vznětlivá. Připadá si zvláštní a jiná než ostatní. Občas bere věci příliš vážně, podobně jako její matka, což je častým důvodem jejich hádek. Po své matce zdědila rebelství a touhu po nezávislosti.
Má ráda:
Hudbu, zvláště takovou, která je příliš emotivní (nehledě na to, jestli jde o operu nebo komerční hit), milostnou poezii a filozofie, především nihilismus a existencialismus. Stručně řečeno, má ráda vše, co je profánní, extrémní a exaltované.
Nemá ráda:
Televizi a české filmy. Všechno, co rozumíme pod pojmem "zmanipulované masy". Zkouší si zvyknout na nový život, ale je to pro ni těžké, protože se musela spousty věcí vzdát. Navíc je v pubertě.
Zázemí:
Má velké tajemství: svou velikou, tajnou lásku k mladému písničkáři, kterého velmi bolestně opustila v Brně. Její vztah k němu je velmi intenzivní a Eva jej vyjadřuje svými nespočetnými básněmi, které jsou terčem vtipů její mladší sestry.
Cíle:
1) Být nezávislá a vrátit se zpátky do Brna, jediného místa, kde může být šťastná. 2) Najít někoho, kdo jí bude rozumět.
Překážky:
1) Její matka jí nedovolí být nezávislá, navíc o návratu do Brna vůbec neuvažuje. 2) Dokonce ani ona sama si nerozumí.
Tereza - Luciina mladší dcera
Věk: 11
Základní vlastnosti:
Extrovertní a velmi bystrá. Upřímná a otevřená až na hranici únosnosti. Sobecká.
Věta, která ji charakterizuje:
"Všichni kluci ve třídě mi připadají tak dětinští..."
Obecná charakteristika:
Chce být umělkyní jako Chenoa z "OT". Je spontánní, nepřemýšlí o důsledcích toho, co říká. Je to malá princeznička, Barbie, ačkoliv má ráda fotbal. Je materialistická, velmi zábavná, se sklony k nekontrolovatelnému bláznění. Velmi úzkostlivá. Je dobrá kamarádka. Po své matce zdědila výřečnost a schopnost racionalizovat jakýkoliv konflikt. Často je "hlasem" své introvertní starší sestry.
Má ráda:
Všechno, co dělá se svými kamarádkami - zpívání, tancování, nakupování. Komedie, televizní programy ze společnosti. Převlékání. A především - ráda dává najevo svůj názor. Čtení časopisů, aby věděla, co je in.
Nemá ráda:
Všechno, co má ráda její sestra. Cokoliv levného, nudného, hloupého... šmejdy.
Zázemí:
Byla předsedkyní třídy a vždycky měla všechno jako první (např. mobil). Potrpí si na něžnosti. Až do teď byla mámina rozmazlená holčička, s matkou skvěle vychází a o všem spolu mluví. Tohle postavení ale hned ztrácí, protože Lucie musí rozdělit svou pozornost mezi více lidí. Tereza žárlí zejména na pozornost, kterou Lucie věnuje malému Kubovi.
Cíle:
Vytvořit si svět, který by jí vyhovoval a stát se předsedkyní třídy. Vystudovat vysokou školu a cestovat po světě.
Překážky:
Je jí 11 a myslí si, že ještě neřekla všechno.

Postavy z Horákových -Pár - Lucie - Lucie Benešová - Honza- Igor Bareš

8. srpna 2007 v 21:07 | Naty
Pár
Ona: Lucie
Věk: 38
Základní vlastnosti:
Neurotická, s určitým pocitem viny. Systematická, zdatná, metodická. Pochybující a nejistá. Touží po vášni. Nadějeplná, optimistická a pozitivní. Její přístup k životu je liberální.
Věta, která ji charakterizuje:
"Nevím, jestli jsem udělala správnou věc... Ano, ano, udělala... No, já nevím."
Obecná charakteristika:
Je to zamilovaná žena, která se s nadějí dívá do budoucnosti. Liberální hrdinka, která má sklon všechno, co se občas trochu zkomplikuje, vysvětlovat a analyzovat. Je příliš teoretická a racionalistická. Často jedná z pocitu viny, trestá sama sebe tím, že si myslí, že nebyla dobrou matkou a že rozpad manželství byl její vina. Má pocit, že musí napravit spoustu chyb. Její předchozí manželství s mužem, kterého příliš obdivovala a jenž ji částečně zničil, z ní udělalo ženu, která je snadno ovladatelná a v určitých ohledech nejistá. Je pořádná, puntičkářská, občas až pedantská. Když je na dně, vystupuje její nejistota do popředí: strach, že nebude na patřičné úrovni jako matka, učitelka, přítelkyně... Své dcery vychovávala s velkou tolerancí, nechtěla opakovat příliš autoritářský výchovný model, který na ní uplatňoval její otec.
Má ráda:
Návštěvu kina s dcerami, po nakupování a před "lehkou" večeří. Má spoustu bot. Až příliš. Ráda utrácí ze své kreditní karty.
Nemá ráda:
Nepořádek, pocit viny, že utrácí ze své kreditní karty, nedostatek solidarity, rutinu, svého bývalého manžela a všechno, co představuje.
Zázemí postavy:
Po skončení studia filologie v Brně se velmi mladá (21) provdala za svého o patnáct let staršího profesora. Po napsání diplomové práce a absolutoriu začala učit na univerzitě, vždy pod záštitou svého manžela. Měla s ním dvě dcery. Po narození druhého dítěte ji manžel přesvědčil, aby se vzdala práce. Po sedmi letech šedivého manželství se rozvedli. Nicméně na svém manželovi byla stále emocionálně závislá. Jejich vztah byl nerovný, typický vztah profesora a studentky, který postrádal vášeň. Dokonce i jejich rozvod byl sterilní a děsivě civilizovaný. Lucie má pocit, že promarnila svůj život.
Znovuobjevení Jana, její pubertální lásky, pro ni představuje explozi emocí a přináší jí možnost být znovu šťastná a pro sebe a své dcery vybudovat nový život. Oba se potkávají v ideální chvíli, kdy se to prostě muselo stát.
Cíle:
Chce, aby její manželství fungovalo, chce cítit vášeň, jakou nikdy nepoznala. Chce pro své dcery vytvořit opravdovou rodinu. Chce se se vším vyrovnat a stát se matkou tří nových synů. Po letech bez zaměstnání chce překonat nejistoty v nové práci. Stručně řečeno, chce převzít kontrolu nad svým životem po boku muže, kterého miluje, začít znovu a napravit chyby z minulosti.
Překážky:
Poté, co si zvykla na pohodlný životní styl, se se svými komplexy a sklonem ke stresům musí přizpůsobit životu ve staré čtvrti, nové práci, velké rodině. Ačkoliv si věří, čas od času je některými situacemi zaskočená.
On: Jan
Věk: 41
Základní vlastnosti:
Šlechetný, mírný. Jeho přístup k životu je tradiční. Optimistický a lehce čitelný jako otevřená kniha. Je sentimentální. Roztržitý, s velkou dávkou fantazie, kreativní.
Věta, která ho charakterizuje:
"No, to bude v pořádku, dáme si večeři a až se uklidníme, promluvíme si o tom. Chceš, abych uvařil?"
Obecná charakteristika:
Muž velké životní síly a přirozené vřelosti, spontánní a praktický. Pro svou upřímnost a šlechetnost je ve čtvrti velmi oblíben. Je milující otec, který své syny vychovává přísně, má velkou emocionální inteligenci, založenou na instinktech. Je dobrý otec, ačkoliv je trochu autoritářský. Vzhledem k životním okolnostem nemohl studovat a v intelektuálních a kulturních záležitostech má proto v porovnání s Lucií určitý komplex. Jeho velkou životní touhou je se v tomto směru zdokonalit. Má sklony k nepořádku a chaosu, což se čelně sráží s Luciinou obsesí pořádkumilovnosti. Díky své přirozené inteligenci dokáže předvídat, co se stane, s výjimkou Lucie, která ho vždycky dokáže svými reakcemi překvapit. Jeho přístup k životu je tradiční, ale ne tak jako u jeho bratra a učitele Stanislava.
Má rád:
Klidný život. Je nadšený kutil a vždycky se snaží opravit ledničku nebo udělat cokoliv v domě sám, dříve než zavolá opraváře. Miluje fotbal. Je expert na klobásky. Během snídaně věnuje pět minut čtení časopisu o fotbale. Má rád televizi a reklamu, rád vymýšlí slogany.
Nemá rád:
Centra měst, dopravní zácpy, stres... nedostatek solidarity, životní komplikace. Představu, že by jeho syn Tomáš úplně přestal studovat, jako to před lety udělal on. Když se mu tchýně plete do života. Když je jeho žena smutná.
Zázemí:
Kromě Lucie - kvůli níž trpěl po jejich rozchodu dva roky depresemi - přinejmenším, jak to nazývá jeho bratr Stanislav - byla jeho velkou láskou Marta, matka jeho synů, se kterou žil šťastně až do doby, než onemocněla a zemřela. Její smrt přiměla Jana věnovat se více synům, zvláště malému Kubovi, kterému byly jen dva roky. Když zemřeli Janovi rodiče, opustil školu a spolu s bratrem se začal starat o rodinný podnik. Byl velmi špatným studentem. Dnes svého rozhodnutí lituje.
Hlavní cíle:
Být šťastný s Lucií a udržet rodinu pohromadě. Studovat a dokázat si, čeho všeho je schopný, protože život nekončí ve 40.
Překážky:
Jeho věk, rozdíly mezi ním a Lucií, strach znovu se pustit do studií, jeho vlastní komplexy, Luciina permanentní nejistota, kterou si čas od času chybně vykládá a obviňuje se z ní.

Horákovi

8. srpna 2007 v 21:00 | Naty
Horákovi - je super seriál , je uplně skvělej , a navíc jsem Horáková
 
 

Reklama