Astrologie

V zajetí živlů-Živel Oheň

5. prosince 2006 v 19:40 | Naty3
Živel OHEŇ
Znamení :Beran ,Lev ,Střelec
Povaha:CHOLERICKÁ
 • Tito lidé jsou jako oheň.Prudké typy.Mají velmi aktivní povahu,chtějí se prosaditdoma i ve společnosti .Jsou plní energie a síly.Bohužel velmi často jednají neuvážněně,čímž sobě i druhým přivodí problémy.Pozor na jejich nepředvídatelné reakce bývají velmi výbušní.Když se vyřádí,většinou o ničem nevědí ,zatímco jejich okolí se dává ještě dlouho dohromady . Na ostatní mohou působit velmi sebejistě,až arogantně.Vrhají se do všelijakých projektů,nebojí se riskovat a neshroutí se ,když jim něco nevyjde.Na své partnery bívají často žárlivý a často si myslí ,že ostatní jsou tu jen proto aby jim pomáhali.
 • Mají samodřejmě i své kladné stránky,mezi které patří přátelskost a pomoc v nesnázích,velkorysost ,pravdomluvnost a otevřenost vůči novým věcem a zážitkům. Jsou to prostě jiskřivý a magnetičtí lidé .
Udílení cen Jetix Kids Awards - zamilovaná Iveta Bartošová opět zářila štěstím
Žena Beran působí velmi sebejistě,ale opak často bývá pravdou.Iveta Bartošová má svá citlivá místa.
lp49.jpg
Lvice bývají velice výraznými tapy žen .Madonna tuto charakteristiku nezapře.

Měsíční kameny a jejich význam

5. prosince 2006 v 7:02 | Naty3

Měsíční kameny a jejich význam

Ilustrační foto / Foto: sxc
Podle kabalistů má těchto dvanáct drahokamů i určité vztahy ke 12 manifestacím božím, ale pak do nich nesmí být vryto jméno kmene izraelského jako v efodu, nýbrž anagram jména Božího...

Měsíční kameny


Tak zv. měsíční kameny (birth-stones), čili drahokamy solárního cyklu, bývají v novější době zhusta zaměňovány s drahokamy skupin předešlých. Význam jejich je dnes namnoze přeceňován (oblíbené Port-Bonheur), a na druhé straně i okultisty správně chápán. Je jisto, že drahokamy solárního cyklu nejsou v žádné korespondenci astrologické; podle zpráv starověkých, nově sebraných americkým mineralogem G. F. Kunzem, se spíše zdá, že stojí v určitém vztahu ke dvanácti archandělům, resp. ke dvanácti manifestacím božím, jimž jsou určité měsíce podrobeny.

Starověk a Měsíční kameny


Ve starověku bylo rozdělení jednotlivých drahokamů na příslušné měsíce dosti souhlasné, jak svědčí přiložená tabulka arabská, židovská, řecká a biskupa ze Sevilly (z r. 635 p. Kr., tedy z doby před maurským výbojem). Zato liší se dosti značně mladší seznamy, oblíbené v pozdním středověku v Itálii, Polsku, Rusku a Anglii.

Drahokamy, odpovídající jednotlivým archandělům, udává Merrill následovně:


 • Rubín ... Malchediel
 • Hyacint ... Zuriel
 • Topas ... Asmodel
 • Achát ... Barbiel
 • Granát ... Ambriel
 • Ametyst ... Adnachiel
 • Smaragd ... Muriel
 • Beryl ... Humiel
 • Safír ... Herchel
 • Onyx ... Gabriel
 • Diamant ... Humatiel
 • Jaspis ... Barchiel

Nelze ovšem opominouti i náznaku, samostatně uvedeném Fersmanem a Weinfurtrem, o vztahu drahokamů solárního cyklu ke 12 drahokamům efodu (náprsníku spravedlnosti) židovských velekněží. (Exodus, XXVI., 6, 12, 29, XXXIII., 17-19), kterého bylo snad používáno i v magii zvědné. Podle kabalistů má těchto dvanáct drahokamů i určité vztahy ke 12 manifestacím božím, ale pak do nich nesmí být vryto jméno kmene izraelského jako v efodu, nýbrž anagram jména Božího. Mimo to jsou tyto drahokamy uváděny v souvislost s 12 hierarchiemi ďábelskými, 12 částmi lidského těla a řadou jiných vztahů. Není však dobře známo, o které drahokamy dnešní vědecké terminologie se v efodu jednalo. Byla podána celá řada interpretací, z nichž za nejsprávnější je pokládán výklad Adlera a Casanovitze (U. S. Nat. Museum Bull., 1896), který je následující:

Kmen
Hebr. originál
Septuaginta
Moderní název
Leviodem
sardionkarneol - rubín
Zebulonpitdachtopaziostopas - olivín
Gadbereketsmaragdossmaragd
Benjaminnofekanthrax
ervený drahokam broušený v čočkovec
Simeonsapirsapheirossafír
Issaharjahalomiaspissardonyx - diamant
Naphtalimlešemligyrionsafír - zirkon
Josefšeboachatesachát
Rubenachalmachamethystosametyst
Judataršišchrysolithoschryzolit - beryl
Asher
šohamberyllionberyl
Danjašpehonychionjaspis
Právě tato různost názvů, jak bylo řečeno již v úvodu, byla příčinou mnoha zmatků a omylů. V uváděných seznamech jsou však již všechny názvy převedeny na moderní. Jinak je seznam drahokamů (z nichž mnohé jsou vlastně polodrahokamy v dnešním slova smyslu) v Starém Zákoně poměrně chudý. Vedle kamenů výše uvedených je činěna ještě zmínka o křišťálu (hebr. Gabiš) (Ezechiel I., 22; Job, XXVIII, 18) a perle (hebr. Peninim) (Kniha přísloví, III., 5; Job, XXVIII, 18).

Drahokamy solárního cyklu

Měsíc
Arabové
Židé
Řekové
Sv Isidor r. 635 p. Kr.
leden
granát
granát
granát
hyacint
únor
ametyst
ametyst
ametyst
ametyst
březen
krevel
jaspis
krevel
jaspis
duben
safír
safír
safír
safír
květen
smaragd
chalcedon
smaragd
achát
červen
achát neb chalcedon
smaragd
achát
smaragd
červenec
karneol
onyx
karneol
onyx
srpen
sardonyx
karneol
sardonyx
karneol
září
chrysolit
chrysolit
chrysolit
chrysolit
říjen
akvamarín či beryl
akvamarín či beryl
beryl
akvamarín nebo beryl
listopad
topas
topas
topas
topas
prosinec
rubín
rubín
rubín
rubín
Měsíc
Poláci
Rusové
Italové
Angličané
leden
granát
hyacint
granát
onyx
únor
ametyst
ametyst
perla neb ametyst
jaspis
březen
krevel
jaspis
jaspis
rubín
duben
diamant
safír
safír
topas
květen
smaragd
smaragd
achát
granát
červen
achát
achát
smaragd
smaragd
červenec
rubín
rubín
onyx
safír
srpen
alexandrit
sardonyx
karneol
diamant
září
sardonyx
chrysolit
chrysolit
hyacint
říjen
akvamarín
beryl
beryl
achát
listopad
topas
topas
topas
ametyst
prosinec
tyrkys
rubín
rubín
beryl
Poznámka. K výše uvedené tabulce třeba podotknouti, že starověký safír (sapheiros) není drahokam, jaký dnes tímto jménem označujeme, nýbrž lapis lazulli. Podobně náš topas je u Plinia nazýván chrysolithos. Karneol pak býval označován jako Sardos; hyacint jako Lyngur (Lyguř v Lapidariu) atd.

Astrologie a barvy podle znamení

5. prosince 2006 v 7:00 | Naty3

Astrologie a barvy podle znamení

Milujete modrou jako nebe? / Foto: sxc
Proč se Štír zdráhá prozradit svoji barvu? Znáte svoji barvu podle svého astrologického znamení? Milujete temně fialovou, modrou jako obloha, zelenou jako jarní louka? Horoskop nám pomáhá i při léčení barvami...

Horoskop nám pomáhá i při léčení barvami

může pomoci vysvětlit proč tíhne člověk k určitému druhu barvy. Záleží na tom v jakém postavení se nachází planety, k jakému druhu živlu patří, jaká je síla elementů a domů v horoskopu.

Znamení Berana byla přiřazena červená barva

podle vládnoucí planety Mars. K ní patří ještě oranžová a žlutá. Červená barva však podporuje v Beranech jejich cholerickou povahu a měli by využívat protiklad této barvy, kterou je modrá nebo zelená. Při onemocnění u Berana probouzí červená barva v nich chuť bojovat s nemocí.

Znamení Býka je spojováno s zelenou barvou

jarní a svěží. Prospívá jim pobývat v prostředí, kde tato barva převládá, v blízkosti pokojových rostlin. Býci mají rádi kombinaci zelené a žluté barvy.

Blíženci mají barvy na vybranou

Mohou je střídat. Patří k nim zelená, béžová a fialová.

Rak se pojí s bílou barvou a jejich odstínech

od měsíční stříbřité, slonové kosti až k perleťové. Někteří astrologové toto znamení spojují se světle modrou. Raci nemají rádi křiklavé barvy, ale dávají přednost pastelovým.

Lev se cítí dobře tam, kde barvy mají hřejivé odstíny

Žlutá v nich posílí optimismus nebo kombinace červenožluté barvy.

Panna je zemské znamení a je spojována se dvěma barvami, zelenou a hnědou

Mají rády hnědožlutou nebo zelenožlutou barvu.

Váhy inklinují ke světlým barvám, bílé, růžové

které navozují pohodu a klid.

Štír a červená a černá barva

Štír se zdráhá prozradit svou oblíbenou barvu, kterou je černá, ale musí se využívat opatrně. Černá pohlcuje, tak musí dávat pozor, aby člověka nepohltila a nestáhla do podivných nálad. Štírům patří také červená, podle jeho dalšího vládce Marsu. Vládnoucí planeta Štíra je však pán hlubin Pluto. To vysvětluje proč Štíři mají rádi barvy hloubek, modrou, zelenou, tmavě hnědou.

Střelec má rád optimistické barvy

a je spojován s oranžovou barvou. Pro zklidnění Střelce je vhodná modrozelená barva. Střelec se rád obklopuje ohnivými barvami, žlutooranžovou až červenou.

Kozoroh jako znamení s vládnoucí planetou Saturn

má přiřazeny barvy s tmavými odstíny, hnědé, zelené, modré a jsou rádi v tmavším prostředí. Kozorohům pastelové barvy nevadí, ale dávají přednost barvám jako je tmavohnědá, tmavomodrá a stříbřitě šedá.

Vodnář je spojován s tmavě fialovou barvou

která podporuje jeho originální myšlenky.

Ryby mají neptunovskou modrou barvu

blankytnou, prostě modravý tón. Někteří dávají přednost modři hlubokého oceánu. Pro Ryby je dobré kombinovat modrou barvu se žlutou, které navodí u nich pohodu.

Aspekty v astrologii

5. prosince 2006 v 6:59 | Naty3

Aspekty v astrologii

Ilustrační foto / Foto: sxc
Aspekt je pojem pro úhlové vzdálenosti mezi planetami. Horoskop má 360 a pokud planety do něj umístíme, vytvářejí mezi sebou vzájemné úhly - aspekty. Obvykle mluvíme o harmonických a disharmonických aspektech.
To vypovídá o tom, jak planety spolupracují, jak si pomáhají nebo naopak jaké výzvy a protiklady tam vyvstávají. Každý aspekt má určitou stupňovou toleranci na obě strany, které se říká orbis. Hlavní aspekty:

Konjunkce - 0°

Tento aspekt nastává, když planety stojí vedle sebe. Může být harmonická i disharmonická podle toho, kterých planet se týká. Konjunkce tří a více planet se nazývá stellium. Většinou označuje velmi důležité místo v horoskopu, kde je nahromaděno mnoho energie.

Opozice - 180°

Opozice je tradičně považována za dynamický a disharmonický aspekt. Je to největší vzdálenost, která může v horoskopu nastat. Planety stojí proti sobě a může mezi nimi vznikat napětí a konkurence. Měli bychom se snažit pochopit tyto protiklady a sjednotit je. Jinak se nám může stát, že se ztotožníme pouze s jednou částí opozice, tu druhou odmítneme a setkáme se s ní ve svém okolí.

Kvadratura - 90°

Tento aspekt je považován za disharmonický a obvykle se projevuje krizemi. To, jestli tomu tak opravdu bude, vždy záleží na jednotlivci. Energie planet v tomto postavení je jakoby zablokována a nemůže volně proudit. Člověk se tak v životě dostává do situací, které vyžadují důležitá rozhodnutí. Ta jsou vždy spojována s novými možnostmi, ale také se ztrátou a bolestí. Kvadratura není jednoduchý aspekt a nutí člověka na sobě pracovat po celý život. Ale také mu dává možnosti osobnostního růstu a učení.

Trigon - 120°

Trigon je harmonický aspekt spojující planety, které si vzájemně pomáhají a spolupracují. Poukazuje na náš talent a schopnosti. Je důležité, aby člověk tyto dary využil, jinak se z něho stane pouhý rozmazlenec, kterému se v životě docela daří, aniž by pro to mnoho udělal. To, jestli člověk své nadání využije, záleží pouze na něm.

Sextil - 60°

Sextil je harmonický aspekt. Také vypovídá o možnostech člověka, podobně jako trigon, ale zároveň od něho vyžaduje aktivní spolupráci.
Ilustrační foto / Foto: sxc Ilustrační foto / Foto: sxc

Zodiak znamení zvěrokruhu

5. prosince 2006 v 6:56 | Naty3

Zodiak - znamení zvěrokruhu a krize vědomí

Astrologie

Čas nebe a jeho rozmanitost. / Foto: sxc
Čas nebe a jeho rozmanitost.Foto: sxc
Zodik - zvěrokruh, rovník, astronomický a astrologický rok, znamení a souhvězdí Zodiaku, Jarní bod - konjukce, opozice. Rozdělení znamení na na základní, pevná, proměnlivá a podle kvality živlů. Konvergentní cyklus. Co je to krize v astrologii...

Co je to Zodiak - Zvěrokruh

Je to vztah mezi Zemí a Sluncem, vztah kruhový, cyklický, celoroční a znamení Zodiaku je dvanáct fází tohoto vzájemného vztahu.

Zodiak

funguje jako informační pole. Paprsek Slunce probouzí určité informace. Zodiak existuje kolem Země i v nás. Záleží na sklonu pod kterým paprsky Slunce nebo planet dopadají na zemský povrch. Existuje cyklus dvanácti znamení. S cykličností přichází pohyb a změna a pouze pohyb je život. Každý cyklus má začátek, vrchol a konec. V každém cyklu nastávají čtyři křížové okamžiky, kdy se musí pohyb změnit. Tyto čtyři kritické okamžiky jsou zaznamenány v Zodiaku a naznačeny jako okamžiky rovnodennosti a slunovratu.

Rovník

je pomyslná čára, která leží uprostřed mezi severním a jižním pólem. Když protáhnem tuto pomyslnou čáru do vesmíru, dostanem světový rovník .
Slunce pomyslně koná dráhu vůči zemi a svírá s rovníkem úhel 23,5 stupně. Zodiak vzniká díky měnící se vzdálenosti od Slunce kolem rovníku. V okamžiku, kdy dráha Slunce protne rovník,říkáme také že stojí na rovníku, tak je to pro nás na jaře.Nastane jarní rovnodennost.

Astronomický a astrologický rok

vzniká vždy o prvním jarním dnu.

Znamení a souhvězdí Zodiaku

Pletou se pojmy znamení a souhvězdí Zodiaku.

Znamení Zodiaku

jsou vyjádřením poměru světla a tmy během roku

Souhvězdí Zodiaku

jsou hypotetické útvary, které nemají pro nás žádnou informační hodnotu. Se souhvězdími pracuje siderialistická škola od 40.let a má zásluhy o rozvoj astrologických technik.

Jarní bod - konjukce

Cyklus začíná v hlubinách našeho nevědomí, naší subjektivity a to je fáze, kterou astrologie nazývá konjunkce. V Zodiaku to známe jako jarní bod, začátek znamení Berana.

Po jarní rovnodennosti 21.3.

Slunce stoupá dál na severní polokouli při svých kulminacích a vzdaluje se od rovníku. Přibližně po třiceti dnech se dostane do druhého bodu, kdy končí znamení Berana.
Od 22.4. začíná znamení Býka, který je spojován s rozvinutým jarem. Za 30 dnů se dostane přibližně na dvacet stupňů od rovníku na znamení Blíženců, které je třetím jarním znamením. Kolem 21.-22.6. je Slunce nejseverněji asi na 23,5 stupních a tam dochází k obratu. Řecky se obrat řekne tropos-zvrat. Proto se říká zvěrokruhu se kterým pracujeme my, zvěrokruh tropický. Duben, květen, červen je naše superinstinktivní, neuvědomělá fáze našeho rozvoje, dětská, naivní. Rosteme nejrychleji, ale pouze biologicky.Zabýváme se zde poznenáhlu sebevědomím, učíme se.

První letní znamení Raka

Začíná léto na severní polokouli. Den je nejdelší a síly dne mají převahu nad silami noci. V tomto maximu se vždy rodí zvrat v žáru slunce a v největším světle se rodí tma. Začíná první letní znamení Raka a Slunce se sklání k jihu. Krize je letní slunovrat. S létem, s okamžikem letního slunovratu nastává fáze, kdy příroda je nejbujnější, vše je šťavnaté. Zde dochází k vyvrcholení biologického růstu. Rostlina začíná nasazovat na plody. Obecně je to rozvíjení struktur nebo osobností, člověka pro jeho budoucí použití. Budujeme zde základ své osobnosti.

22.-23.7. dosáhne slunce deklinace asi 20 stupňů a začíná znamení Lva,

spojené s vrcholným létem. Začínají psí dny-kanikuly - vedřiny. Nic se v tyto dny nemá podnikat a máme se rekreovat. Z historie 19.7. je heliaktický východ Siria.Těsně před východem Slunce ráno se nad východním obzorem zjevila hvězda Sirius, která zvěstovala příchod nilských záplav.

Vrcholné léto - znamení Panny

je spojeno s principem otcovským, oplodňujícím. 22.8. nastává znamení Panny.

Podzimní rovnodennost - znamení Vah

22.9. se slunce dostane přesně na rovník, síly dne a noci se vyrovnávají. Máme za sebou zkušenost jara a léta. Začíná znamení Vah. Je podzimní rovnodennost. Začnou převažovat síly Jin nad Jang.

Opozice - konvergentní fáze

S podzimní rovnodenností začíná fáze druhá, je to opozice, bod, který je nejvzdálenější počátku. Pohyb směřuje opět zpět, dovnitř. Je to fáze konvergentní nebo ubývající,fáze kolektivistická, rozmyslná. Hledáme tu smysl existence cyklu, proč funguje a co přináší, účel, význam. Snažíme se zde zařadit sami sebe do kontextu těch druhých. Hledáme své místo uprostřed společnosti. Jsou to podzimní a zimní znamení. Fáze od podzimní rovnodennosti do zimního slunovratu- zde dochází ke sklizni. Co se sklizní? Buď se zkonzumuje nebo ji uložíme nebo vyměníme za něco jiného. Přehodnocování je podzimní rovnodennost, získání životní moudrosti, zvnitřňování vztahu. O zimním slunovratu je kritická fáze cyklu, kdy se musíme rozhodnout, co s tím vztahem dál budeme dělat.

Krize vědomí

22.10. začíná znamení Štíra,
22.11. znamení Střelce,
22.12. znamení Kozoroha. 22.12. je nejhlubší noc a zimní slunovrat Solsticium. Deklinace se nemění, začíná zima. Po největších temnotách se rodí slunce, proto je zimní slunovrat spojen s postavami slunce, které se opět rodí. Maximální převaha sil noci se mění ve prospěch dne.
21.1.-22.1. začíná znamení Vodnáře
22.2. znamení Ryb.

Znamení rozdělujeme na základní, pevná a proměnlivá

1. Vždy o rovnodennosti nebo slunovratu začíná znamení základní. Tady energie vybuchuje s největší intenzitou.Je to vždy odstředivá síla, iniciativa, energie. Princip změny, rozmachu a iniciativy. Znamení základní jsou Beran, Rak, Váhy a Kozoroh.
2. Pevná znamení, fixní kvalita znamení: energie je zde soustřeďována, uchopována. Symbolizují dostředivou sílu, největší koncentraci energie, tak zvanou hmotu, odpovídá maximální intenzitě a dávají hloubku našim zkušenostem. Je to koncentrace, struktura, řád, hmota.
Znamení pevná jsou Býk, Lev, Štír, Vodnář.
3. Proměnlivá znamení: zde to, co bylo uchopeno, prožito, je využito a sděleno.
Znamení
 • Blíženci
 • Panna
 • Střelec
 • Ryby
Zde se připravuje změna roční doby, odpovídá to vlnění, informaci, přizpůsobivosti a zobecňování základních životních zkušeností.

Znamení můžeme rozdělit podle kvality živlů

Jsou čtyři živly

Zemská znamení - Kozoroh, Býk, Panna

Země představuje pevné skupenství. Zemská znamení jsou Kozoroh, Býk, Panna. Symbolizují praktičnost, stálost, opatrnost, jistotu.Zemská znamení odpovídají hmotnějším, opatrnějším, jistějším našim vlastnostem. Země je melancholická. Symbolizují princip stálosti, hledání bezpeční, praktičnost a zkušenosti téměř přízemního rázu. Oblast zkušeností pozemských, kolektivního rázu.

Vodní znamení - Rak, Štír, Ryby

Vodní živel odpovídá kapalnému skupenství. Vodní znamení Rak, Štír, Ryby symbolizují emoce, sensitivitu a přizpůsobivost. Voda jako univerzální ředidlo dokáže rozpustit cokoliv. Pro nás představuje princip univerzality životních zkušeností, univerzální kosmické zákony, ke kterým se přibližujeme buď tvůrčím nebo senzitivním způsobem. Voda je flegmatická.

Vzdušné znamení - Váhy, Vodnář, Blíženci

Vzdušný zobrazuje plynné skupenství. Vzdušné znameníVáhy, Vodnář, Blíženci symbolizují intelekt, mentální schopnosti, schopnost komunikovat a vůbec vztahy. Vzduch představuje princip přizpůsobivosti s životní zkušeností kolektivní. Vzduch je sanqvinický. Schopnost přizpůsobit se, komunikovat, sdílet. Je to informace nebo intelekt, mentální procesy.

Ohnivá znamení - Beran,Lev, Střelec

Oheň zobrazuje plasmatické skupenství hmoty. Ohnivá znamení jsou Beran,Lev,Střelec symbolizují energii, nadšení a optimismus.Oheň sdružujeme s principem vitality, aktivity, činorodosti. V oblasti životních zkušeností jsou to zkušenosti individuální a intenzivní, zejména intenzivní emoce.

Rozdělení znamení na kladná a záporná

Znamení můžeme rozdělit na extrovertní, kladná znamení: vzduch, oheň a introvertní, záporná, pasivní znamení - země, voda.
Nelze to však zevšeobecňovat. Nikdo není celý život extrovertní nebo introvertní.

Konvergentní cyklus

Začátek konvergentního cyklu můžeme přirovnat k prvním 27 letům našeho života.
 • Prvních sedm let je biologický růst od nemluvněte
 • 7-14 let - učení se, příprava na budoucí rozvoj
 • 14-21 let - syntéza toho, co jsme se učili
 • 21-27 let - zde máme vydat plody, dochází opět k tomu návratu. Měli bychom se někým stát.
 • Prvních 28 let budujeme sebe sama.
 • Do 56 let budujeme své postavení ve světě.
 • Do 84 let budujeme duchovní postavení. Jistotu hledáme v duchovních požitcích

Co je to krize v astrologii

Krizi vidíme jako rozběžnou kvadraturu, prvních 90 stupňů, proto opozice nemůže být primárně špatný aspekt.
Další čtvrt-krize, ta už není biologická, to je krize vědomí, kdy začínáme přehodnocovat. Nesmíme si plést krizi s katastrofou. Musím napnout celou svou soudnost, abych situaci zvládl, proto je to kritické. Vždy nový cyklus začíná v troskách starého cyklu. Za úplňku, za krize dochází k přehodnocování.Někteří lidé tuto pravdu ve světle neunesou a zhroutí se do sebe. Z krizových situací si bereme, co ta situace o nás vypráví, co bychom mohli rozvinout díky této situaci.Nikdo z nás není dokonalý a nikdo z nás to dokonale nezvládá.

Živly

5. prosince 2006 v 6:54 | Naty3

Živly v astrologii - symbolika čtyř živlů

Ilustrační foto / Foto: sxc
Ilustrační fotoFoto: sxc
Charakteristika jednotlivých znamení v horoskopu dle živlů - voda, země, oheň, vzduch. Standardní třídění jednotlivých znamení Zodiaku do základních skupin. Astrologie a symbolika čtyř živlů.
Astrologie pracuje se symbolikou čtyř živlů, které se nacházejí všude okolo nás v přírodě. Je to oheň, vzduch, země a voda. Tyto živly korespondují se čtyřmi psychologickými funkcemi, které C. G. Jung popsal ve své práci. Je to intuice, myšlení, vnímání a cítění. A běžně je i známa charakteristika čtyř temperamentů: cholerika, sangvinika, melancholika a flegmatika. Každý člověk v sobě potenciálně nosí všechny čtyři živly, ale obvykle se více identifikuje s jedním či dvěma a ty další jsou nerozvinuté.
Každé ze dvanácti znamení se řadí k jednomu z živlů. To však neznamená, že ten, kdo má Slunce např. v Beranu, bude mít převahu ohně. Při interpretaci horoskopu se díváme na obsazenost jednotlivých znamení všemi planetami. Postavení každé z nich v určitém znamení zvyšuje význam živlu. Převaha a nedostatek některých živlů ukazuje na základní psychologický typ člověka.

Oheň - intuitivní typ

Lidé s převahou ohně se vyznačují spontánností, temperamentem, sebestředností a pozitivním přístupem k životu. Je jim vlastní představivost a rozhodnost. Mají potíže s požadavky každodenního života, kterým se snaží vyhýbat.

Ohnivá znamení

 • Beran, Lev, Střelec

Vzduch - myslící typ

Člověk s převahou vzduchu je komunikativní, aktivní, zvídavý, přizpůsobivý a neposedný. Vyznačuje se všestranností a skvělým intelektem. Má mnoho zájmů, dokáže se snadno nadchnout, ale ne vždy vydržet a dokončit vše, co započne. Má potíže s vyjadřováním svých citů.

Vzdušná znamení

 • Blíženci, Váhy, Vodnář

Voda - citový typ

Tam, kde je zvýrazněn element vody, je kladen velký důraz na osobní vztahy. Člověk s převahou vody vnímá svět kolem sebe velmi subjektivně a reaguje dle momentálního citového rozpoložení. Proto se o těchto lidech říká, že jsou nepředvídatelní. Ale jsou také soucitní a instinktivně rozumí potřebám druhých.

Vodní znamení

 • Rak, Štír, Ryby

Země - vnímavý typ

Člověk, který "zůstává stát na zemi", je realistický, konzervativní, spolehlivý a smyslový. Je zaměřen na materiální svět a své bezpečí. Potřebuje jistoty, finanční zajištění a společenské postavení. Dokáže si poradit s praktickými záležitostmi, ale horší je to s iracionálnem. Svou představivost a intuici obvykle potlačuje. Nevěří ničemu, na co si nemůže sáhnout.

Zemská znamení

 • Býk, Kozoroh, Panna
Ilustrační foto / Foto: sxc Ilustrační foto / Foto: sxc

Znamení zvěrokruhu

5. prosince 2006 v 6:47 | Naty3

Znamení zvěrokruhu a charakteristika znamení

Znamení zvěrokruhu. / Foto: sxc
Znamení zvěrokruhu.Foto: sxc
Znamení zvěrokruhu a charakteristika astrologického znamení, datum znamení, živel znamení, modalita, vládce znamení, analogie, pozitivní rysy a slabiny znamení. Popis - Zodiak - astrologie.
Je dvanáct fází, které nám ukazují dvanáct tváří energie nebo dvanáct způsobů jak se s těmi energiemi zachází, nebo dvanáct povahových typů člověka. Kromě cyklického hlediska musíme všechno, co zvažujeme, uvažovat z hlediska psychologického nebo symbolického. V každém z nás je obsaženo dvanáct znamení.

Znamení Beran

 • 20. března - 19. dubna
Znamení Berana je prvním znamením zvěrokruhu, je ten prvotní tvůrčí impuls, impulzivní energie, začátek rozvoje, procesu bytí nebo existence. V Sabiánských symbolech je první stupeň symbolizován ženou, která vystupuje z oceánu na břeh, doprovázena tuleni nebo lachtany. Je to symbol probouzejícího se vědomí nebo duše, nebo první jiskřička osobního vědomí, které se vynořuje z oceánu (kolektivního nevědomí), které symbolizuje předchozí znamení Ryb. Tuleni jako zvířata nám symbolizují havárie minulých cyklů, které vedeme sebou na břeh nového cyklu. Je to první probouzení se z nevědomí, první impuls, kterým Beran rozbije svou hlavou rovnováhu. První jarní den. Je to začátek formování osobnosti. Příliš zdůrazněné znamení vede k egocentrismu "já první", jsem, existuji nebo záporně "já první".

Živel - znamení Beran

 • Ohnivé znamení

Modalita - znamení Beran

 • základní

Vládce - znamení Beran

 • Mars

Analogie - znamení Beran

 • k 1. domu
Beran je prvním znamením horoskopu, které má svůj počátek v jarní rovnodennosti. Zvířecí symbol berana poměrně dobře vystihuje vlastnosti tohoto znamení, jako je temperament, smělost a bojovnost.

Pozitivní rysy - znamení Beran

Odvaha, rozhodnost, cílevědomost, temperament, iniciativa, nadšení, činorodost, sebedůvěra, přímost, bojovnost, silná vůle.

Slabiny - znamení Beran

Egocentrismus, poučování, netrpělivost, agrese, sobectví, arogance, bezohlednost, hádavost, tvrdohlavost, lenost, malichernost.

Znamení Býk

 • 20. dubna - 20. května
Zde dochází k zahušťování energie, zhmotňování. Je tu potřeba úsilí. Spousta výtvarných umělců, sochařů má dost obsazeno znamení Býka. Nemusí to být jen přízemní býčí povaha, která se hrabe v ekonomice,v obchodech, na zahrádce, ale každý kdo pracuje s formou, strukturou a dává energii hmotě a tvar. Klíčovým slovem zde je produktivita. V tradiční astrologii je to mám, hovím svým choutkám. Tady se ztvárňuje hmota. Abychom mohli hmotu ovládnout, tak se s ní musíme identifikovat.

Živel - znamení Býk

 • Zemské znamení

Modalita - znamení Býk

 • pevná

Vládce - znamení Býk

 • Venuše

Analogie - znamení Býk

 • k 2. domu
Býk je druhým znamením horoskopu a spadá do období, kdy je jaro v plné síle. Je to pevné zemské znamení, které v sobě spojuje cit pro krásu vládnoucí planety Venuše a stálost země. Představte si býka, který je symbolem tohoto znamení. Působí silně, klidně a vyrovnaně. Ale jen do doby, než ho něco vyruší a ohrozí. Potom je lepší Býkům se vyhnout.

Pozitivní rysy - znamení Býk

Praktičnost, stálost, vytrvalost, trpělivost, tvořivost, houževnatost, smyslnost, důslednost, dobrota.

Slabiny - znamení Býk

Poživačnost, tvrdohlavost, dogmatismus, fanatismus, nesnášenlivost, pohodlnost, nenasytnost.

Znamení Blíženci

 • 21. května - 21. června
Je tu jakési první rozvinutí mentálních schopností a rotace kolem nejbližšího prostoru, kolem domova, nejbližších příbuzných, známých, sourozenců, spolužáků. Je to symbol principu sdružování, prvního rozvíjení vztahů. Jsou to jacísi primáti nebo děti toho Zodiaku, přírodní lidé, kteří se s obrovskou jistotou pohybují v prostředí, ve kterém vyrostli. Znají tam každou stezku, každou květinu. Tady se učíme vlastně myslet, sdružovat, sbírat techniky, komunikovat, sdělovat. Tady je zakleta naše zvědavost, nahlédnout pod povrch věcí.
Vzdušné znamení - znamení Blíženci

Modalita - znamení Blíženci

 • proměnlivá

Vládce - znamení Blíženci

 • Merkur

Analogie - znamení Blíženci

 • k 3. domu
Symbolem znamení Blíženců jsou dvojčata z řecké mytologie Kastor a Pollux. Jeden byl obyčejný smrtelník, druhý byl nesmrtelný. Tak i jedinci zrození v tomto znamení se vyznačují jistou dualitou a rozpolceností. Je to znamení vzdušné a proměnlivé, doménou Blíženců je oblast komunikace.

Pozitivní rysy - znamení Blíženci

Adaptabilita, společenskost, všestrannost, zvídavost, přátelskost, komunikativnost, rozmanitost a vtipnost.

Slabiny - znamení Blíženci

Nevyzpytatelnost, povrchnost, nezodpovědnost, dětinskost, naivita, pletichaření, nestálost, nedůslednost, upovídanost, nespolehlivost.

Znamení Rak

 • 22. června - 22. července
Rak je budování určitého prvního východiska pro naše další dobrodružství. První zužování zájmů. Soustřeďování energie, naše aktivity. Tady dochází k prvnímu pokusu integrovat osobnost. Integrovat osobnost zatím v tom dětském způsobu můžeme tím, že ovládneme konkrétní činnost. Učíme se s něčím zacházet. Je tu příprava na dospělou funkci. Napodobujem zde základní funkci, kterou bychom měli v dospělém životě naplnit, funkci rodiče. Zde si vštěpujem základy naší vlastní rodiny. Budování vlastního východiska, bezpečnostního centra. Je zde pocit bezpečí, touha po bezpečí. Je to hrad, druhý prostor, podoba prenatálního prostoru v děloze. Budujem rodinné postoje, učíme se zodpovědnosti. Poškození ve znamení Raka - může trpět nejistotou, protože dětství nebylo jisté.
Vodní znamení - znamení Rak

Modalita - znamení Rak

 • základní

Vládce - znamení Rak

 • Měsíc

Analogie - znamení Rak

 • k 4. domu
Znamení Raka je velmi dobře vystiženo jeho symbolem. Rak má měkké a snadno zranitelné tělo, které však chrání tvrdý krunýř. K cíli se přibližuje nepřímo. Nebojuje, není agresivní a když jednou něco získá, pak si to udrží. Lidé narození v tomto znamení jsou podobně citliví a zranitelní, a proto se chrání před okolním světem. Používají jemné manipulace k získání toho, co potřebují.

Pozitivní rysy - znamení Rak

Soucit, vnímavost, citlivost, představivost, laskavost, starostlivost, péče o rodinu.

Slabiny - znamení Rak

Manipulace, citové vydírání, kritika, pomlouvání, předpojatost, závist, ustaranost, nedůtklivost, náladovost, přecitlivělost.

Znamení Lev

 • 23. července - 22. srpna
Zde se vydáváme do světa. Jistota není příliš rozvinutá a opatřujeme si ji na úkor někoho jiného, tím, že hrajeme divadlo, učíme se tvořit. Chceme získat pocit jistoty na úkor druhých. Je třeba se naučit vyjadřovat sebe sama. V pátém domu jsou navazovány nepříliš trvalé vztahy.
Ohnivé znamení - znamení Lev

Modalita - znamení Lev

 • pevná

Vládce - znamení Lev

 • Slunce

Analogie - znamení Lev

 • k 5. domu
Lev symbolizuje v přírodě krále zvířat a tak se chovají i lidé zrození v tomto znamení. Chtějí zářit, být obdivováni a dominovat nad svým okolím.

Pozitivní rysy - znamení Lev

Sebejistota, velkorysost, podnikavost, důstojnost, společenskost, vznešenost.

Slabiny - znamení Lev

Neustálé poučování druhých, závist, domýšlivost, pýcha, arogance, vznětlivost, potřeba dominovat.

Znamení Panna

 • 22. srpna - 21. září
Napravuje to, co jsme provedli dobrovolně nebo ne. Buď se sami zastavíme nad sebou a začnem rozlišovat, usměrňujeme emoce a snažíme se to zvládnout pomocí technik. Jde o rozlišování, hodnocení toho, co děláme, provádí se analýza, sebekritika, která je prvním stupněm polepšení sebe sama. Musíme se očistit. Když to neuděláme sami, tak nás k tomu přinutí choroba, kterou si přivodíme. Nebo nějaká naše vyprahlost, krize identity, zjištění, že to není vše tak, jak si představujeme. K očistě může dojít dobrovolně, nedobrovolně, samostatně anebo pod vedením někoho (učitel, mistr). Je to příprava na zapojení se do vyššího celku.
Zemské znamení - znamení Panna

Modalita - znamení Panna

 • proměnlivá

Vládce - znamení Panna

 • Merkur

Analogie - znamení Panna

 • k 6. domu
Panně je přisuzována symbolická postava Panny Marie, která je plodná, silná, čistá a mocná. Tak se projevují i ti, kdo se narodili v tomto znamení. Jsou také soběstační, realističtí a pracovití.

Pozitivní rysy - znamení Panna

Jemné způsoby, spolehlivost, důslednost, systematičnost, praktičnost, metodická mysl.

Slabiny - znamení Panna

Poučování, kritizování okolí, prospěchářství, spořivost, urážlivost, bojácnost, necitelnost, posedlost.

Znamení Váhy

 • 22. září - 22. října
Váhy jsou začátek vyššího celku, kolektivismu, idealistických principů, ale také princip směny, výměny, komunikace. Nejde tu o rovnováhu, ta je smrtelná. Je to princip rovnocennosti. Nastolují se společné hodnoty, protože musíme být schopni oceňovat. Společný systém hodnot, ideálů, životního standartu. Vede ke sdružování, spolupráci, zapojujem se do vyššího celku.
Vzdušné znamení - znamení Váhy

Modalita - znamení Váhy

 • základní

Vládce - znamení Váhy

 • Venuše

Analogie - znamení Váhy

 • k 7. domu
Váhy jsou jediným znamením zvěrokruhu, které je symbolizované předmětem. Jsou to misky vah, které neustále zvažují různé možnosti a eventuality. Lidé narození v tomto znamení potřebují harmonii a dokonalost a proto se nedokáží rozhodnout. Uvědomují si totiž, že svým rozhodnutím se připraví o jednu z možností.

Pozitivní rysy - znamení Váhy

Smysl pro diplomacii, eleganci, spravedlnost, rovnoprávnost, krásu a harmonii, logické myšlení, takt, společenskost, přizpůsobivost.

Slabiny - znamení Váhy

Lichocení, koketérie, nerozhodnost, domýšlivost, samolibost, nesamostatnost, přelétavost.

Znamení Štír

 • 23. října - 21. listopadu
Zde se chceme identifikovat daleko úžeji, blížeji s někým jiným. Vyměňovat si informace a energie. Je to znamení sexu, ale i obchodu, protože obchod je náhražková činnost za sexuální aktivitu. Tady se toužíme identifikovat s někým druhým, ale nerozplynout se v něm, ale zachovat si právě nabytou identitu. Sexuální energie vyrůstá jako nosič, že s někým komunikujeme. Tvůrčí schopnost, dynamika.
Vodní znamení - znamení Štír

Modalita - znamení Štír

 • pevná

Vládce - znamení Štír

 • Pluto

Analogie - znamení Štír

 • k 8. domu
Ze všech dvanácti znamení má Štír nejhorší pověst. Je to však tím, že je obvykle chybně vykládán. Starověcí astrologové přisuzovali tomuto znamení symbol orla nebo fénixe, který dokázal povstat z popela. Schopnost regenerace a silná vůle jsou typické vlastnosti Štíra. Dnešní symbol štíra vystihuje samotáře, který se nebojí vydat se do temných zákoutí své duše. Obyčejně není agresivní, pokud ho necháte v klidu.

Pozitivní rysy - znamení Štír

Soucit, silná vůle, vytrvalost, trpělivost, odvaha, schopnost regenerace, věrnost, houževnatost, citová hloubka.

Slabiny - znamení Štír

Přetvářka, nedůvěřivost, bezohlednost, přílišné sebeanalyzování, sebezničující tendence, žárlivost, fanatismus, negativismus, tajnůstkářství, pomstychtivost.

Znamení Střelec

 • 22. listopadu - 21. prosince
Hmotné plody obchodování, výměny. Snaží se abstrahovat, syntetizovat. Je to znamení spojené s filosofií, náboženstvím, s právem. Důsledek je akademické vzdělání. Kulturní, náboženské a politické systémy. Určitý nedostižný ideál.
Ohnivé znamení - znamení Střelec

Modalita - znamení Střelec

 • proměnlivá

Vládce - znamení Střelec

 • Jupiter

Analogie - znamení Střelec

 • k 9. domu
Symbolem znamení Střelce je Kentaur, napůl člověk a napůl kůň. Směřuje svůj luk na vzdálený cíl a následně se za svým šípem vydává. Ne vždy svůj původní cíl najde, protože ho na cestě zaujme něco jiného a zajímavějšího. I lidé zrození v tomto znamení se s odhodláním a optimismem vydávají na cesty a hledají nová dobrodružství. Mají mnoho cílů a ne vždy k nim dorazí.

Pozitivní rysy - znamení Střelec

Nadšení, optimismus, intuice, idealismus, spravedlnost, dobrodružná povaha, nezávislost, šlechetnost, důstojnost, štědrost, upřímnost, tolerance.

Slabiny - znamení Střelec

Snobismus, neplnění slibů, domýšlivost, lehkomyslnost, netaktnost, nadřazenost, neumírněnost, nezodpovědnost.

Znamení Kozoroh

 • 22. prosince - 20. ledna
Kolektivní, společenská fáze. Každý jedinec díky vzdělání (náboženský, filosofický systém) se dostává do mocenské pozice, zde dochází k soudu. V zimním slunovratu dochází k soudu mezi mocí duchovní, politickou, světskou. Můžeme dosáhnout společenského postavení nebo své duchovní identity. Tady vrcholí shromažďování všech sil. Všechno obilí je svezeno do sýpky. Integrace masy do kolektivu, do sklizně. Tady jde o politickou moc, o duchovní moc. Kozoroh je znamení politických vůdců národa. Kozoroh symbolizuje otce, Rak matku. Zde se hraje na ty nejhlubší city každého z nás.
Zemské znamení - znamení Kozoroh

Modalita - znamení Kozoroh

 • základní

Vládce - znamení Kozoroh

 • Saturn

Analogie - znamení Kozoroh

 • k 10. domu
Symbolem Kozoroha není obyčejná koza, ale zvíře, které má na hlavě dva pevné rohy a místo ocasu křížence ryby a hada. Může se projevovat jako divoká horská koza, která dokáže zdolat i nejvyšší vrcholky a stejně tak se u ní projevuje hloubka a instinktivní moudrost ryby a hada. Lidé zrození v tomto znamení mají v sobě ctižádost, opatrnost a trpělivost.

Pozitivní rysy - znamení Kozoroh

Pracovitost, opatrnost, ctižádostivost, trpělivost, bystrost, loajalita, důvěryhodnost, odpovědnost, organizační talent, spořivost, přesnost, serióznost.

Slabiny - znamení Kozoroh

Tajnůstkářství, fanatismus, přílišný realismus, asketismus, lakomství, citový chlad.

Znamení Vodnář

 • 21. ledna - 18. února
Je společenské znamení. Jeho poslání je sdružovat vyspělé osobnosti a koordinovat jejich společenské potřeby. Vodnář je spojován s parlamentem. Naše společenské potřeby jsou harmonizovány stejnými potřebami těch ostatních. Tady se stáváme společenskou bytostí, ale ne zkorumpovanou.
Vzdušné znamení - znamení Vodnář

Modalita - znamení Vodnář

 • proměnlivá

Vládce - znamení Vodnář

 • Uran

Analogie - znamení Vodnář

 • k 11. domu
Symbolem Vodnáře je nosič vody, který je zobrazován, jak vylévá vodu z nádoby. To symbolizuje šíření nových myšlenek. I lidé narození v tomto znamení se chtějí podělit o své ideály s okolním světem.

Pozitivní rysy - znamení Vodnář

Altruismus, vynalézavost, otevřenost, intuice, svobodomyslnost, skvělé mentální schopnosti, originalita, tolerance, nezávislost.

Slabiny - znamení Vodnář

Nepřizpůsobivost, moralizování, pokrytectví, bezcitnost, nevyzpytatelnost, oportunismus, výstřednost, nezodpovědnost.

Znamení Ryby

 • 19. února - 20. března
Ryby jsou přípravou na nový cyklus. Zde se likvidují konflikty mezi jedincem a společností. Je to zrcadlo znamení Panny. Zde jde o vyrovnání konfliktů, z hlediska lidské energie, je to sensitivita. Vyrovnání konfliktů může být i na úrovni nevědomé, kolektivního nevědomí, intersubjektivity. Je to spojováno s potřebou rázného činu, rozhodnutí. Je to znamení spojované s mysticismem, jsou to doprovodné jevy krize návratu do subjektivismu nebo lidského kolektivního nevědomí.
Vodní znamení - znamení Ryby

Modalita - znamení Ryby

 • proměnlivá

Vládce - znamení Ryby

 • Neptun

Analogie - znamení Ryby

 • k 12. domu
Symbolické vyjádření tohoto znamení ukazuje na dvě ryby, které jsou spojené, ale snaží se plavat opačným směrem. Jedna ryba vystihuje skutečný svět, ta druhá je symbolem hloubek moří a citů. I tato představa vystihuje jedince zrozené ve znamení Ryb. Musí v sobě rozpoznat obě tyto dimenze a vyrovnat se s nimi. Nejlepší cestou je umění a tvořivost.

Pozitivní rysy - znamení Ryby

Soucit, obětavost, intuice, představivost, fantazie, přizpůsobivost, citlivost.

Slabiny - znamení Ryby

Sebeobětování, liknavost, přetvářka, rezignace, velikášství, nesamostatnost, ovlivnitelnost, lenivost.

Časopis super

4. prosince 2006 v 19:47 | Naty3
Dneska jsem si koupila bezva časopis jmenuje se Horoskopy 2007 tak z něho tady budu dávat publikace Ahoj NATALI

Pokračování posledních horoskopů

4. prosince 2006 v 19:39 | Naty3

Štír

24. 10. - 22. 11.
Práce:
Před vámi je zajímavý rok plný překvapení a nečekaných obratů, a to díky společnému vlivu Jupiteru, který vám přinese rozmach, a Venuše, která vám dodá uvážlivost. Jupiter, jako každých dvanáct let, bude mít opět pozitivní vliv na vaši sociální, materiální i finanční situaci. Zlepší se příjmy, nadšení, nálada, oblíbenost a dostaví se úspěchy. Budou vám nabídnuty nové příležitosti, jak vydělat peníze či vylepšit své sociální uplatnění. Na druhou stranu, vliv na vás bude mít i Saturn, díky němuž se budete mít na pozoru, nebudete zacházet příliš daleko a zbytečně rozhazovat.

Zvláštní poznámky
Pro narozené mezi 31. říjnem a 5. listopadem: Společný vliv Jupiteru, který vám dodá štěstí, a Uranu, který přinese změny, vám pomůže pohnout se z místa a v září se díky tomu vyšvihnete nahoru.

Pro narozené mezi 8. a 12. listopadem: Vliv Saturnu a Neptunu může tento rok způsobit, že sklouznete do iluzí, klamných nadějí a zejména v měsíci září se můžete ztratit v mlze.

Láska:
Tento rok vám v citové oblasti přinese mnoho protikladů, vypjatých emocí a následného hlubokého rozjímání. Na jednu stranu je ve znamení rozvoje nových kontaktů, navazování vztahů v citové i sexuální oblasti, na druhou stranu se však dostanete do kritického bodu, kdy budete muset udělat tlustou čáru za minulostí. Ocitnete se na křižovatce, kde vás budou čekat těžká rozhodnutí a potlačované city budou chtít ven - čekejte vskutku jiskřivý vývoj.

Váhy

24. 9. - 23. 10.
Práce:
Planety nahrávají vašemu rozvoji, pokroku, a dokonce i překročení hranic, které jste si stanovili a které pro vás přestávají platit. Po Jupiteru, planetě šťastné náhody, která ovlivnila vaše znamení v roce 2005 a která vám možná umožnila určitý rozvoj, bude nyní přítomnost Saturnu stimulovat vaši vůli, smysl pro povinnost i umělecké a estetické nadání. Je to vhodná doba pro zahájení podnikání, předurčeného k dlouhodobému úspěchu.

Zvláštní poznámky
Pro narozené mezi 8.-12. říjnem: Díky příznivému působení Neptunu se v září dostanete do kontaktu s originálním prostředím, ve kterém budete moci prokázat své schopnosti.

Pro narozené okolo 18. října: Náhle objevíte nové možnosti a změníte směr nebo spolupráci. Tato významná změna vás dovede daleko.

Láska
Těm, kteří nedokážou žít sami, rok 2006 nabízí šance na sblížení, setkání a svazek. Nehledejte lehkomyslnost nebo nevěru, Saturn zakazuje nevázanost. Jedná se spíše o sliby a jejich dodržení, o společnou cestu životem, o nové povinnosti a nové společenské postavení, které se odrazí na vašem soukromém životě. Ať už jste svobodní, či ne, ve vzduchu tohoto roku je láska.

Střelec

23. 11. - 22. 12.
Práce:
Tento rok budete pod dobrou ochranou. Nebude vám chybět nadšení, které jste poslední dobou tolik postrádali, a konečně vykročíte vpřed. Saturn na vás bude mít přátelský vliv, dodá pevné základy a stabilizuje situaci, což je pro vás nezbytné. Tento rok je vhodný pro uskutečnění snů a plánů, ujasnění nápadů a postavení pevných základů pro celou další budoucnost.

Zvláštní poznámky
Pro narozené mezi 30. listopadem a 5. prosincem: Nečekané události… budete muset změnit některé názory a způsob života, než se vše (až koncem roku) skutečně změní.

Pro narozené mezi 7. a 12. prosincem: Neptun vám dává inspiraci, zvyšuje vaše umělecké, psychické a duchovní schopnosti.

Pro narozené kolem 18. prosince: Tlustá čára za minulostí, potřeba projevit se a využít všechen potenciál, realizovat své plány… Pluto vám pomůže objevit vaši skutečnou povahu.

Láska:
Dříve než zažijete citový rozmach v období od počátku listopadu, pokuste se nejprve zklidnit svůj přílišný žár a snažte se jít cestou, která je sice možná příliš úzká, ale zato v dlouhodobém horizontu vede k věrnosti, upřímnosti, vzájemné důvěře a pro některé i k novému začátku. Saturn bude mít pozitivní vliv na upevnění vztahů, trpělivost a smysl pro zodpovědnost - ta bude hrát důležitou roli v manželském či rodinném vztahu.

Kozoroh

23. 12. - 20. 1.
Práce:
Celoroční vliv Jupiteru vás znovu vyhodí do sedla, zvýší vaše schopnosti a obnoví smysl pro vedení a zodpovědnost. Nabídnou se nové příležitosti. Budete mít opět šanci vystoupat po žebříčku, vydělat více peněz či změnit pracovní zaměření. Nicméně ani vy už se nebudete moci točit stále dokola a spoléhat na to, co máte.

Zvláštní poznámky:
Pro narozené mezi 29. prosincem a 3. lednem:
Společný vliv Jupiteru a Uranu vám dá křídla, přinese do cesty překvapení, nečekané změny a novinky. Na přelomu srpna a září bude vše připraveno pro nenadálý rozmach!

Láska:
Tento rok je vám příznivě nakloněný, co se týče lepšího porozumění jeden druhému a celému vztahu, novým seznámením, kontaktům, změnám. Jste-li svobodní, nezůstávejte zavření ve své věži, protože vás čeká navázání zajímavých kontaktů - v dubnu, červnu, září a prosinci. Jste-li zadaní, nerozebírejte minulost a naučte se omluvit, zapomenout a znovu začít na nových základech.

Vodnář

21. 1. - 19. 2.
Práce:
Planety mají tendenci stavět vám do cesty překážky, pohrávat si s vaší morálkou a nervy, podněcovat žádostivost, vyvolávat touhu jednat, a zároveň vám v tom bránit… Měli byste se tedy snažit nepředstavovat si, že všichni jsou proti vám. Nebuďte paranoidní, nehrajte si na nedoceněného génia. Měli byste se spíše poučit ze svých omylů, slabostí a být objektivnější vůči sobě samým. Toto období vám může dodat sílu, kterou jste dosud postrádali.

Zvláštní poznámky:
Pro narozené mezi 5. a 9. únorem: Neptun vás ponoří do mlhy, obzvláště v září. Zachovejte si jasný úsudek o sobě samých, kryjte si záda a vše půjde dobře.

Narození okolo 15. února: Pluto vám může ukázat novou cestu. Bude třeba vynaložit hodně úsilí, ale bude to stát za to.

Láska:
Nebuďte si sebou příliš jistí, nic si nenalhávejte. Tento rok vás planety postaví před těžká rozhodování, komplikované situace a nepochopené city. Budete pociťovat i frustraci, nedostatek kontaktu, vřelosti a něžnosti. Nesnažte se příliš tlačit na vývoj věcí, na lidi a už vůbec ne na toho, koho milujete. Naopak se snažte poučit ze svých chyb a ztrát. Naučte se poslouchat a rozumět tomu, co se od vás očekává.

Ryby

20. 2. - 20. 3.
Práce:
I když vysloveně neprahnete po velkém úspěchu, tento rok máte velkou šanci ho dosáhnout! Společný vliv Jupiteru, který vám posílá štěstí, a Uranu, který zapříčiní změny, přinese na vaši profesionální dráhu nový start, nové šance a průlom. Nejdůležitější období v tomto roce bude konec srpna a září, kdy se pravděpodobně také dostaví veškeré úspěchy. Mezitím se na to připravte, zaměřte se správným směrem, vyvolejte v sobě hlad po změnách k lepšímu a po úspěchu. Můžete si zcela věřit.

Zvláštní poznámky
Pro narozené mezi 26. únorem
a 2. březnem: Vše se bude vyvíjet velmi rychle, možná až příliš rychle, ale to vám umožní dostat se do lepšího postavení.

Pro narozené okolo 15. března: Pluto vás staví do nelehké situace: nutí vás přemýšlet o sobě a lovit nové síly až na dně svých možností.

Láska:
Vliv Jupiteru přinese nový rozvoj, uspokojení, zkrátka hodně lásky. U svobodných bude k mání mnoho nových kontaktů, které vás obohatí. Vaše svůdnost dosáhne vrcholu. Dostane se vám nenadálého a důležitého seznámení, možná dokonce i osudového, že by snad i na celý život? Pro zadané visí ve vzduchu nové plány.

Horoskopy

4. prosince 2006 v 19:33 | Naty3

Beran

21. 3. - 20. 4.Práce:
Planety se rozhodly, že Berany postrčí vstříc novým dobrodružstvím. Po období slibů a budování vzdušných zámků přichází zklidnění. Seriózní planeta Saturn Berany donutí, aby na svá bedra vzali jistou odpovědnost. Půjde o sociální vymoženosti, trvalý úspěch, finanční investice a zlepšení postavení. Projekt, do kterého se vrhnete s nadšením a který vás bude stát hodně času a úsilí, dopadne skvěle a posílí vaše postavení.

Zvláštní předpověď
Pro narozené mezi 5.-9. dubnem: Neptun působí příznivě na představivost, zajistí vám účast na kolektivním projektu a obklopí vás ochotnými spolupracovníky. Zhruba v září můžete očekávat povýšení.

Pro narozené kolem 15. dubna:
Pohlédnete na věci, lidi i sebe samé jinýma očima. Na přelomu června a července vás to nasměruje k potřebným změnám.

Láska:
Vy, kdo toužíte po bláznivé, vášnivé či absolutní lásce: chtělo by to trochu odstup. Tento rok je vhodný jak k založení milostného vztahu, tak k investování do něj, k usazení se. Budete se muset rozhodnout, stanovit si priority. V lásce se stanete zralejší, zodpovědnější a klidnější. Počínaje dubnem budete mít v rukou nové trumfy. V květnu potkáte někoho nového, šťastným obdobím bude červenec, konec srpna a listopadu

Býk

21. 4. - 20. 5.
Práce:
Tento rok přinese Býkům ode všeho trochu. Věci důvěryhodné i pochybné. Problémy, které se nakupí, i nečekané úspěchy. Je konec spokojenému popásání se na vlastním trávníčku. Rutinu, na které stojí vaše sebedůvěra, naruší zmatky. Nespoléhejte na štěstí. Dejte na zdravý rozum, vytrvalost a lásku k vykonávané práci. Příznivé období: duben, květen, srpen a prosinec. Nepříznivé: od začátku roku až do poloviny března, září a konec října.

Zvláštní předpověď
Pro narozené mezi 28. dubnem a 3. květnem: Po dost obtížném červnu vás koncem srpna zasáhne štěstí a nečekaně příznivé okolnosti. Ve společnosti se vám otevřou dveře - rozhoďte sítě.

Pro narozené mezi 6.-9. květnem:
Tento rok hrozí, že vás pohltí mlha. Neptun a Saturn zhatí vaše plány, zpochybní cíle, vyvolají tlaky a iluze…

Láska:
Bláznivé období, nevázanost, blesk z čistého nebe či šílená láska. Zamilovanost stoupá! Do života Býka, který oceňuje klidnou domácnost, nevzrušený život a věrnou lásku, vpadne vzrušení. Unáší vás, nalhává. Pozor na unáhlená rozhodnutí, vypadá to spíš na býčí zápasy než na bezpečnou ohradu.

Blíženci

22. 5. - 21. 6.

Práce:
Planety budou Blížencům nakloněny spíše příznivě. Saturn bude stát při vás. Posiluje vůli i profesní ambice. Umožní vám převzít odpovědnost, aniž by vás to oslabilo. Přispívá k rozkvětu podnikání, zlepšuje vaši finanční situaci a poskytne solidní základy všemu, co podniknete. Nebudou to žádné drastické změny, ale pokračování toho, co už bylo započato.

Zvláštní předpověď
Pro narozené mezi 29. květnem a 3. červnem: Nestabilita, nepředvídané události, nutnost změnit názor, práci nebo prostředí přinesou jistý nesoulad. Příznivé období: březen, červen, červenec a říjen.

Pro narozené mezi 6.-9. červnem:
V práci budete překvapivě až tajemně navigováni. Neptun vám poskytne kreativitu, umělecké vlohy a představivost. Příznivé období: září.

Pro narozené kolem 16. června:
Budete v moci Pluta. Čeká vás rok svlékání se z kůže, rok proměny. Jakkoli bude možná obtížná, vyjdete z ní posíleni.

Láska:
Nastává čas, kdy každý sklidí, co zasel. Vztahy se zklidní, možná i rozbijí. Stále máte kdesi pootevřená vrátka, avšak zkuste ještě něco do vztahu investovat. Budete žádat důkaz lásky - vy sami jste ho schopni poskytnout. Začátkem září dojde ke zhmotnění citů, vztah nabude konkrétní podoby. Dojdete až na citový vrchol, dosáhnete určité zralosti a začnete uvažovat v delších obdobích.

Rak

22. 6. - 21. 7.
Práce:
Po špatných časech přicházejí dobré! Rakům to slibují planety roku 2006: v oblasti materiální, finanční i profesionální se nacházíte ve vzestupné fázi. Přítomnost Jupiteru a celý rok ve znamení vody vám, vodnímu znamení, dodá více sebedůvěry a víry ve vlastní schopnosti. Vitalita, optimismus, nové možnosti, rozšíření pole působnosti, a k tomu lehkost…

Zvláštní poznámka
Pro narozené mezi 29. červnem a 4. červencem: Uran, planeta neplánovaných změn, vás začátkem září spolu s Jupiterem, planetou šťastných náhod, přinutí k pohybu, změně, odjezdu na cesty, objevování nových horizontů nebo změně profesionální dráhy.

Láska:
Tento rok pro vás bude ve znamení seberealizace v rodinné a citové sféře. Jste vyrovnanější, zbavili jste se některých povinností a jste připraveni pustit se do nových dobrodružství. Citová situace se může jen zlepšit. Snadno navážete nové kontakty. Jste-li svobodní, nezůstanete svobodnými dlouho! Duben, červen, a především konec srpna jsou období příznivá pro setkání, sdílení… a pro lásku.

Lev

23. 7. - 23. 8.
Práce:
Saturn je ve znamení Lva. Lvi to tedy v roce 2006 nebudou mít snadné. Je to seriózní planeta, symbolizuje čas. Je přísným pánem, který vás nutí vyvíjet úsilí a překonávat překážky. Díky tomu ale lépe ovládnete sebe sama i události. Co se týče kariéry, sklidíte, co jste zaseli během minulých let. To ale může znamenat obojí: odměnu za dobře vykonanou práci, nebo neúspěch následkem nedbalosti či chyb.

Zvláštní poznámka
Pro narozené mezi 7.-11. srpnem: Nejasná situace, ztráta určitých styčných bodů. Neutíkejte od reality, neodmítejte závazky, a hlavně v září buďte ostražití.
Pro narozené okolo 17. srpna: Pluto vám dodá energii a schopnost soustředění, umožní vám lépe se prosadit.

Láska:
Jste na křižovatce cest. Buď se vše srovná, nebo nastane definitivní konec… Flirtování, uvolněnost, přelétavost… nic z toho už není aktuální. Musíte vzít život do vlastních rukou, rozhodovat za sebe i za ostatní, skutečně za vztah začít bojovat anebo… toho nechat a začít něco jiného. Nadešel čas volby ! Namístě je respektování druhého, věrnost a opatrnost.

Panna

24. 8. - 23. 9.
Práce:
Na otázky, které si kladete, naleznete odpovědi. Letošní přítomnost Jupiteru, planety štěstí, dodává vašemu znamení energii, znovu vás motivuje a usnadňuje příchod zajímavých událostí. Práce, která je vaší hlavní vášní na této planetě, se obnovuje, vytváří se projekty a vznikají nápady. Nezůstanete uzavřeni v kanceláři, překročíte hranice, které jste si stanovili, budete volněji dýchat. Nejlepší období pro vás bude leden, únor, květen a září.

Zvláštní poznámky
Pro narozené mezi 30. srpnem a 4. zářím:
Uran předpovídá rok plný překvapení a neočekávaných událostí. V září dojde k vyjasnění situace. Začne se rýsovat nová cesta.

Pro narozené okolo 17. září: Přichází důležitý rok pro změny vaší mysli i jednání. Také rok pochyb, přemýšlení nad sebou a obtíží, které vás dovedou k lepšímu pochopení sebe sama.

Láska:
Neustálé změny v citové oblasti vámi otřásaly nebo stále otřásají. V roce 2006 ale znovu dosáhnete výšin, přestože někteří z vás musí začít od nuly. Vrátí se vám sebedůvěra, která v nedávné době utrpěla rány, objeví se nové tváře. Milostné cíle budou mít tendenci se měnit a vzdalovat snům, ale jen proto, aby se přiblížily realitě. To se může projevit usmířením, novým začátkem, překvapivým setkáním nebo lepší organizací života ve dvou. Doma jsou pravděpodobná zlepšení.

Horoskop devíti hvězd

4. prosince 2006 v 19:27 | Naty3

Horoskop Devíti hvězdJak na to?

Nejdřív najdi číslo svého narození - sečti čísla v jeho datu.
Př.: Narodila jsi se 15. 4. 1985, číslo tvého narození bude: 1+5+4+1+9+8+5 = 33, 3+3 = 6. Teď spočítej hodnotu svého jména podle jednoduché tabulky níže. Pozor: nemusíš vycházet z toho, co máš v rodném listu:-). Použij jméno, kterým ti říkají nejčastěji.
Třeba: Jmenuješ se Veronika Hudečková, ale neřeknou ti jinak než Viky. Vycházej tedy z VIKY HUDECKOVA (= 4 + 9 + 2 + 7 + 8 + 3 + 4 + 5 + 3 + 2 + 6 + 4 + 1 = 58, 5 + 8 = 13, 1 + 3 = 4). Teď už jen poslední matematický úkol: Sečti obě výsledná čísla, v našem případě 6 + 4 = 10, 1+0 = 1 Uff, hotovo:-)

123
4
56789
ABCDEFGHI
JKLMNOPQR
STUVWXYZ-

1. Červená ohnivá hvězda
Barva ladící s tvou karmou: červená.
Jakého kluka podvědomě hledáš: Romantika s čistou duší, nezkaženého, klidného, citlivého a upřímného.
Co tě v létě čeká: Paráda. Na obzoru je pár flirtů. Nebudou to asi žádní citlivkové, ale pěkně žhaví krasavci (místní idolové?). Chop se příležitosti, protože to budeš právě ty, kdo jim padne do oka. Nevadí, že to nevypadá na delší vztah. Kdyby ses měla ,kamarádit" jen s perspektivními objekty, byla bys (při štěstí) do čtyřiceti stará panna. Přehnaně se neupejpej, a jakmile ucítíš zašimrání v žaludku při jeho pohledu, rozehraj tu hru sexy pohledů, dvojsmyslných narážek a dobývání pěkně na plné obrátky. Léto by pro tebe mělo být, co se týče lásky, velice plodným (ne snad ve smyslu těhotenství:-) a přejícím obdobím!

2. oranžová vodní hvězda
Barva ladící s tvou karmou: oranžová.
Jakého kluka podvědomě hledáš: Dominantnějšího, staršího, spolehlivého.
Co tě v létě čeká: Velká, velká láska. Taková ta pravá, krásná, bolestná... Není sice jisté, jak dlouho bude trvat (a bude to do značné míry záležet na tobě), ale bude to nádhera! Potkáš ho uprostřed léta a bude to láska na první pohled. Nedovol mu ale hned moc. I když v tom budeš lítat až po uši, tvař se trochu tajemně. Pan Zamilovaný bude milovat taky trochu tajemství, tak se mu hned neotevři (myšleno obrazně:-) Bude vysoký, opálený a bude to - ach jémine - romantik.

3. žlutá ohnivá hvězda
Barva, která ladí s tvou karmou: žlutá.
Jakého kluka podvědomě hledáš: Hodně sexy, temperamentního a náruživého.
Co tě v létě čeká: Neplánuješ návštěvu Itálie nebo Řecka? Jestli jo, zažiješ tam něco tak fantastického, že se z toho budeš půl roku vzpamatovávat. Jestli zůstaneš doma, čeká tě spousta flirtů, často i několik současně! Nebude to sice moc vážné, ale o to víc vzrušující. Rozhodně nezapomenutelné v porovnání tvých dosavadních zážitků. Jediné, co nos v hlavě (a taky u sebe): Ty kluky fakt moc neznáš, takže heslo léta zní: Zábava a ochrana nade vše! Ty se máš:-)

4. zelená vzdušná hvězda
Barva, která ladí s tvou karmou: zelená.
Jakého kluka podvědomě hledáš: Přemýšlivého, sympatického, tak trochu snílka nad věcí.
Co tě v létě čeká: Potkáš kluka, že nebudeš věřit tomu, že se ti jen nezdá. Jestli má někdo potkat letos v létě největší lásku svého života, jsou to zrozenci zelené vzdušné hvězdy. Není vyloučené, že se vyloupne z kluka ze školy. Budete si povídat, povídat... a ty najednou zjistíš, že myslíš jen na to, jak je perfektní, a máš při tom ten pocit... jako že do sebe něco přesně zapadlo (vy dva:-) Co víc si přát? Jediné, co musíš udělat, je dát mu to jasně najevo. Ach bože, to zní tak romanticky!

5. modrá vzdušná hvězda
Barva, která ladí s tvou karmou: modrá.
Jakého kluka podvědomě hledáš: Všestranného, chytrého kluka s přehledem.
Co tě v létě čeká: Čeká tě láska jak z červené knihovny. Seznámíte se na prázdninách. On bude idolem všech holek - povrchní, nudný krasavec, přesně opačný týpek, než jakého hledáš. Bude ti hrozně protivný. (Poznávací znamení: Až se seznámíš s klukem, o kterém si hned pomyslíš: ,To je ale debil," je to on:-) Každý kolem vás by řekl, že jste ti největší nepřátelé. Jenže co se škádlívá... Najednou zjistíš, že ten ,naprostý omezenec" je ve skutečnosti úplně jiný a dokonce... že tě miluje! Naštěstí si to před odjezdem stihnete ještě parádně užít:-)

6. tyrkysová zemní hvězda
Barva, která ladí s tvou karmou: tyrkysová.
Jakého kluka podvědomě hledáš: Kluka, který miluje adrenalinové sporty, rock.
Co tě v létě čeká: Spousta flirtů a návrhů, ale POZOR! Vyskytne se kolem tebe i několik totálních ztracenců. Ty klidně pust z hlavy, protože tebe čekají lákavější sousta. Letos v létě si prostě můžeš vybírat. Jestli se v okolí vyskytuje tvůj idol a zatím sis netroufala, klidně zamiř přímo na něj. V létě budeš pro kluky okouzlující, vycítí z tebe zvláštní jistotu a ta je bude přitahovat. Zkrátka, koho budeš chtít, toho dostaneš. Tak ať to není nějaký ,podměrečný puleček":-)

7. fialová vodní hvězda
Barva, která ladí s tvou karmou: fialová.
Jakého kluka podvědomě hledáš: Nezávislého (ale ne nějak extrémně), vyrovnaného, sebejistého kluka s vlastním názorem.
Co tě v létě čeká: Jestli se v létě neuflirtuješ k smrti, přežiješ už cokoli:-) Ne, vážně. Najednou kolem bude tolik lákavých cílů a oproti dřívějšku na tebe (k tvému milému překvapení) budou i zvýšeně reagovat! Ke konci léta tě pak asi čeká těžké rozhodování. Ze všech těch flirtů se vyklubou dva favoriti. I když sis myslela, že jde z jejich strany o klasickou ,letní záležitost", jeden z nich to bude myslet fakt vážně. Teď jde jen o to, dobře si vybrat. Hodně štěstí!

8. růžová zemní hvězda
Barva, která ladí s tvou karmou: růžová.
Jakého kluka podvědomě hledáš: Vtipného, chytrého, podnikavého, spíš sportovního týpka.
Co tě v létě čeká: Jedna špatná a dobrá zpráva. Ta špatná: Zapomeň na svého ,vysněného". Dobrá zpráva: Připlete se ti do cesty jiný. Zvláštní. Nejdřív si budeš myslet, že se k sobě moc nehodíte, a nebudeš to brát vážně. O to větší bude tvé překvapení, až po čase zjistíš, jak hluboké city k němu doopravdy cítíš. Až to zjistíš, nebuď hned moc hrrr. Chce to trochu psychologie a rafinované ženské taktiky. Zůstaň milá, zábavná, ale nad věcí, ne nějak strašlivě zamilovaná. Když to ze začátku ukočíruješ, vyvine se tahle letní romance v něco mnohem vážnějšího.

9. zlatá ohnivá hvězda

Barva, která ladí s tvou karmou: zlatá.
Jakého kluka podvědomě hledáš: Divokého, vzrušujícího, mužného, silného, trošku drsana, takového... Tarzana?:-)
Co tě v létě čeká: No, najdeš ho, no! Možná pak zjistíš, že pro dlouhodobé ,použití" jsou tihle hoši nepraktičtí, ale proč si s tím teď lámat hlavu? Užiješ si skvostné léto! Asi ho potkáš na prázdninách, ne doma. Máš ve hvězdách opravdu intenzivní vztah, tak si ho nekaž velkým přemýšlením. Stejně to pravděpodobně nebude ten z kategorie ,seriózních", tak o čem dumat? Nech věci prostě plynout. Jen tak budeš vzpomínat na tohle léto s příjemným šimráním v břiše:-)

TIP: Co znamená ,barva, která ladí s tvou karmou"? Je to barva, která ti nejlíp sedne. Cítíš se v ní dobře, ale hlavně - když ji máš, vyzařuje z tebe jistota a sebevědomí. Stále bys ji měla nosit na sobě, což hravě můžeš, když si pořídíš nějakou ozdobu nebo doplněk v té barvě. Určitě to udělej! Uvidíš, co se stane.

Kameny a Minerály3

4. prosince 2006 v 19:20 | Naty3
Drahé kameny doprovázejí člověka od samého počátku lidských dějin. Pro své nápadné vlastnosti, výjimečnost a vzácnost výskytu bývaly a někde dosud i jsou symbolem bohatství a moci. Dříve byly drahé kameny členěny na drahokamy, levnější polodrahokamy a ozdobné kameny. Toto dělení však nemá příliš pevný podklad, protože hranice mezi vlastním drahokamem, polodrahokamem a ozdobným kamenem není možné klást přesně. Těchto pár stránek by vám, vážení návštěvníci, mělo tedy spíše malinko pomoci v orientaci výstavou a popřípadě podat pár odpovědí na otázky, které vás při prohlídce mohou napadnout. Při sestavováni tohoto průvodce jsem použil jako podkladové materiály knihy: Svět drahých kamenů autorů - Rudolf Ďuďa a Luboš Rejl - r. 1996. Atlas drahých kamenů autorů - Vladimír Bouška a Jiří Kouřimský - r. 1985

PYRIT
Disulfid železa, FeS2, soustava krychlová
Německý mineralog J. F. Henckel označil pyrit vtipným názvem "Honza na všech ulicích". Podnětem k tomu byl jeho hojný výskyt. Tvoří se téměř za všech genetických podmínek a setkáme se s ním proto prakticky všude, ve všech horninách i na rudních žilách. V sedimentech tvoří hlízy nebo vrstvičky s ledvinitým povrchem.
Pyrit krystalizuje nejčastěji v krychlích. Použití pyritu k účelům šperkařským je známé již ze starověku. Přirozený lesk kamene se tím totiž ještě zvyšuje. Nejoblíbenějším se stal zhruba v 18. století. Dnes jeho popularita jako šperkového kamene poklesla. Hlavními světovými producenty jsou Španělsko, Japonsko, USA.

FLUORIT
Fluorid vápenatý, CaF2, soustava krychlová
Obyčejně se vyskytuje v hrubě zrnitých agregátech, ale dosti často i v dokonalých pěkných krychlích nebo v krystalových spojkách. Barva se často střídá v zónách. V přírodě vzniká krystalizací z horkých vodných roztoků. Vyskytuje se na rudních žilách, ale často tvoří i samostatné žíly nebo vystupuje společně s barytem. U nás se nachází např. v Liticích, Horním Slavkově, Běstvině, Jáchymově, Cínovci a na mnoha dalších lokalitách. Světoví producenti jsou USA, Čína, Anglie.

HEMATIT
Oxid železitý, Fe2O3, soustava klencová
Jménem hematit se obyčejně označují jen odrůdy krystalované a krystalické, kovově lesklé černošedé barvy a také tvrdší než odrůdy známé pod názvem krevel. Hematit krystalizuje v různých podobách. Železná slída je označení pro lístkový hematit. Horninotvorný hematit se nazývá itabirit. Hematit tvořící v dutinách polokulovité agregáty se jmenuje lebník.
U nás se krásné lebníky nacházejí v Krušných horách, hlavně v Horní Blatné a Hradišti u Kadaně.

KŘEMEN
Oxid křemičitý, SiO2, soustava klencová
Křemen je jedním z hlavních nerostů zemské kůry. Křemen je podstatnou složkou mnohých hornin vyvřelých, přeměněných i usazených. Barevné odrůdy jsou: fialový ametyst, hnědá záhněda, žlutý citrín, růžový růženín a černý morión.
Křišťál je nejčistší krystalický křemen, úplně bezbarvý a průhledný. Římané mluvili o zkamenělém ledu, když měli na mysli nádherné sloupce křišťálu z alpských nalezišť. Tato Alpská naleziště jsou proslavená již od starověku. V roce 1719 byl v Bernských Alpách ve Švýcarsku nalezen tzv. křišťálový sklep, z něhož bylo vytěženo přes 100 000 kg křišťálu s krystaly jedinečné krásy. Dnešními nejbohatšími nalezišti křišťálu jsou Madagaskar, jižní Brazílie a Arkansas v USA.
Velmi oblíbenou krystalovou odrůdou křemene je ametyst, zbarvený fialově až purpurově tmavočerveně. Toto zabarvení je způsobeno radioaktivním ozářením a příměsí železa. Při zahřátí na 250oC přechází zabarvení do žlutých tónů. Nejbohatší naleziště jsou Brazílie nebo Uruguay.
Záhněda je krystalová odrůda křemene vyznačující se kouřově hnědou až černohnědou barvou v různých tónech. Černá, téměř neprůsvitná odrůda záhnědy se nazývá morión. Proslulá naleziště jsou v Alpách, největší světová potom na Urale, v Brazílii, na Madagaskaru a v Coloradu v USA.
Pravý citrín je příjemně žlutě zbarvený křemen. Jeho zbarvení způsobuje oxid železitý. V přírodě je vzácný. Nejkrásnější se dovážejí z Brazílie a z Uralu.
Nejoblíbenější kusovou odrůdou křemene je růženín s příjemnou růžovou barvou často s odstínem do fialova. Jeho zbarvení je způsobeno malou příměsí oxidu manganu. Krystalický byl nalezen zatím jen v Brazílii.
Z kusových křemenů dále zaslouží zmínku mléčný a hlavně železitý křemen. Kusový železitý křemen je znám z ložisek železných rud u Hořovic a Rokycan.
Zvláštností je avanturín. Jde o kusový křemen s hojnými šupinkami slíd nebo hematitu, což zvyšuje jeho třpyt.

CHALCEDON
Oxid křemičitý, SiO2
Chalcedony jsou zvláštní skupinou odrůd křemene, která se řadou svých vlastností i způsobem vzniku z rosolovité křemičité hmoty liší od ostatních. V přírodě tvoří obyčejně vrstvy s ledvinitým povrchem, které jsou vždy zakalené a pouze průsvitné. Podle zabarvení rozlišujeme: Karneol, zbarvený krevelem do masově červena, plazma je zbarvena různými chloritickými příměsemi, mechový achát je chalcedon prostoupený dendrity, ať již železa (hnědé) a manganu (černé), nebo chloritických nerostů (zelené). Kašolong je křídověbílá směs chalcedonu a opálu. Posledním z řady je chryzopras, zbarvený vodnatými křemičitany niklu do jablečné zelené.

JASPIS
Oxid křemičitý, SiO2
Jaspis je směs chalcedonu křemene a opálu. Naše nejlepší ukázky pocházejí přibližně z týchž nalezišť jako chalcedony a vynikají pestrostí barev. Proslulá naleziště jsou na Urale, v Indii a v Německu. Zelená odrůda jaspisu nebo chalcedonu s pravidelnými červenými skvrnami se nazývá heliotrop.

ACHÁT
Nerost se skládá z vrstviček jemně vláknitého křemene, chalcedonu a opálu, je beztvarý
Vrstvičky achátu bývají pestře zbarveny a jednotlivé proužky zpravidla vyjadřují průběh tvaru dutiny, ve které se srážel gel oxidu křemičitého. Uprostřed neúplně vyplněných achátů nacházíme často krystalky křišťálu, záhnědy nebo ametystu. Podle barvy dostaly acháty dodatečná jména. Známe obláčkový achát, okatý achát, zříceninový achát, hvězdový achát apod. Samostatný název má achát proužkovaný černě a bíle, tzv. onyx. Achát s proužky červenohnědými a bílými je sardonyx. Jinak jsou další barvy a odrůdy odvozeny od chalcedonu. Světová naleziště jsou Brazílie, Ural, Přední Indie, Čína, Mongolsko.

OPÁL
Vodnatý oxid křemičitý, SiO2·nH2O (obsah vody kolísá od 1 % do 20 %)
Podobně jako u chalcedonu existuje i u opálu množství druhů, které se liší hlavně obsahem různých příměsí. Bezbarvý opál s ledvinovitým povrchem se jmenuje hyalit (opál skelný). Jeho nejhojnější naleziště bylo v dutinách čedičů u Valče v Doupovských Horách. Nejcennějším a nejvyhledávanějším opálem je opál drahý. Je to jediný drahý kámen vynikající podivuhodnou hrou barev neboli opalizací. Tento jev je způsoben právě obsahem vody, na jejichž molekulách se rozkládá světelný paprsek. Nejkrásnější drahé opály pocházejí z Austrálie, Etiopie a donedávna ze Slovenska. Další rozdělení už je stejné jako u ostatních křemičitanů : opál obecný, opál masový, opál voskový, opál dendritický. Výjimkou je ještě opál dřevitý, který vznikl proniknutím opálové hmoty do dřeva při zachování struktury dřeva.

RUTIL
Rutil je oxid titaničitý, TiO2, soustava čtverečná
Rutil je jedním z nejhojnějších titanových nerostů v přírodě, obsahuje kolem 60% titanu. V přírodě tvoří sloupečkovité, podélně rýhované krystaly, často dvojčatně srostlé. Vždy dva jedinci se k sobě přikládají pod úhlem 65o 35´. U nás se nachází na Soběslavsku, u Golčova Jeníkova a na mnoha dalších místech. Pokud rutil vykrystaluje do křemene v podobě vlasových snopků krystalů, mluvíme o sagenitu. Největší ložiska jsou v Brazílii, Rusku a Švýcarsku.

KALCIT
Uhličitan vápenatý, CaCO3, soustava klencová
Kalcit je po křemenu nejrozšířenějším nerostem na zemském povrchu a zároveň nejrozmanitějším nerostem vůbec. Krystaluje nejčastěji v dokonale štěpných klencových krystalech, seskupených zpravidla v úhledné drůzy. Mnohem více se však uplatňují jeho kusové odrůdy hrubozrnné, jemnozrnné až celistvé, vytvářející mohutné horninové komplexy - vápence. Tyto horniny mají nejrůznější názvy: travertiny jsou např. pórovité vápence usazené ze sladkých vod, mramory jsou krystalické vápence různých barev. Nejznámější naleziště krystalového kalcitu jsou kromě Islandu u Joplinu i v USA, v Evropě Bajdar na Krymu, v Anglii ( Alston Moor, Egremont ), Sběrateli zvláště vyhledávaný je tzv. "cvočkovec", charakteristický pro Příbram nebo Stříbro v Čechách. Tvoří je zajímavě uspořádané rovnoběžné srůsty nízkých klencových krystalů.

ARAGONIT
Uhličitan vápenatý, CaCO3, soustava kosočtverečná
Krystaly aragonitu mají vzhled sloupečkovitý až jehlicovitý. U nás se nacházejí pěkné krystaly v dutinách čedičů u Hořence poblíž Bíliny a Hřídelce u Nové Paky nebo na Vinařické hoře u Kladna. Keříčkovité agregáty pocházejí ze Zbrašovských jeskyní u Teplic nad Bečvou a z Ochtinské aragonitové jeskyně. Perleť v lasturách mnohých mlžů a součást hmoty perel je v podstatě také aragonit. Největší obliby dosáhly obě odrůdy aragonitu známé z Karlových Varů. Jsou to vřídlovec a hrachovec, oba vylučované po tisíciletí z horkých karlovarských pramenů, jejichž voda má v sobě rozpuštěno mnoho nerostných látek, hlavně oxidu uhličitého. Při ochlazování vody u povrchu se nerostné součástky z vody vylučují a usazují. Vzniká vrstevnatý vřídlovec, kterým se zanášejí potrubí lázeňských zařízení a který již v dávných dobách začal vyplňovat údolí říčky Teplé. Hrachovec je mnohem vzácnější. Vznikal hlavně v dobách, kdy vody horkých pramenů vytékaly volně do řečiště říčky Teplé. Tam obalovaly zrnka písku či úlomečky žuly vrstvy aragonitu, stmelovaly se a vznikal hrachovec.

MALACHIT
Zásadité uhličitany mědi, Cu2((OH)2CO3), soustava jednoklonná
Malachit vzniká jako produkt větrání mědi a měděných rud. Není ani jediné ložisko těchto rud, ať již sulfidických či oxidických, na němž by se ve svrchních částech hojně nevyskytovaly. Nejslavnějším nalezištěm malachitu jsou rozsáhlé oblasti na Urale, především okolí Gumeševska, Bogoslovska a Nižního Tagilska. Nejcennějším býval malachit z Gumeševska, charakteristický ledvinitými, krápníkovitými a trubičkovitými útvary. Největší naleziště malachitu jsou dnes v Katanze (Zaire), Tsumebu (Namíbie), Bisbee v Arizoně (USA) a na nalezišti Burraburra u Adelaide (Austrálie)

AZURIT
Zásaditý uhličitan mědi, Cu3((OH)CO3)2, soustava jednoklonná
Azurit má krásně tmavě modrou barvu a v kombinaci s malachitem vytváří líbivé mineralogické vzorky. Největším nalezištěm azuritu je stejně jako u malachitu Tsumeb v Namíbii a další naleziště shodná s nalezišti malachitu. Azurit nevytváří ledvinovité útvary jako malachit, ale krystalizuje ve shlucích krásně modrých krystalů.

SÁDROVEC
Vodnatý síran vápenatý, CaSO4·2H2O, soustava jednoklonná
Sádrovec tvoří krystaly v podobě tabulek připomínajících slídu (mariánské sklo) nebo sloupců. Různé zbarvení je způsobeno příměsmi. Jemně zrnitý, čistě bílý a světle prosvítající se nazývá alabastr, vláknitý pak selenit. Sádrovec můžeme rýpat již nehtem. Nejznámější ložiska jsou v Itálii, Španělsku, USA, Rusku a jinde. Na mnoha místech Sahary se odedávna nacházejí dokonale vyvinuté sádrovcové krystaly, ležící volně v písku, tzv. pouštní růže.

TYRKYS
Vodnatý zásaditý fosforečnan hliníku a mědi, CuAl6((OH)2PO4)4·4H2O, soustava trojklonná
Tyrkys se vyskytuje prakticky pouze skrytě krystalický. Bývá ledvinitý,krápníkovitý, nejčastěji však tvoří povlaky. Nejvíce se cení sytě modré tyrkysy, které bývají dosti vzácné a většinou prostoupené hnědými skvrnami (sloučeniny železa ). Hlavním nalezištěm tyrkysu jsou už od starověku ložiska u Mešhedu a Maadenu u Nišapúru v Iránu. Další významná naleziště jsou v Číně, v Jižní Americe, v Austrálii a v Rusku.

OLIVÍN
Křemičitan železa a hořčíku, (Mg, Fe)2(SiO4), soustava kosočtverečná
Historicky nejznámější ložiska byla na ostrově Zebirget v Rudém moři. Těžba zde byla nejméně 3500 let stará. Odtud také pochází největší olivín na světě, který má rozměry 45 ´ 40 ´ 23 mm a váží 346,5 ct. U nás se nacházejí krásné i když malé olivíny na Kozákově, na lokalitě Rovné u Semil a ve Smrčí u Železného Brodu. Největší kus kozákovského drahokamového olivínu byl nalezen v roce 1910 a váží 15,67 ct. Je uložen v Národním muzeu v Praze. Olivíny se nacházejí takřka na celém světě, ale nejkrásnější a také v současné době největší se nacházejí v pákistánské části Pamíru.

GRANÁT
Je to velká skupina křemičitanů, soustava krychlová
Hlavní druhy:
Pyrop: křemičitan hořečnato-hlinitý, Mg3Al2(SiO4)3, obvykle sytě červený je zbarven příměsí oxidu chromitého. Nejkrásnější pyropy (české granáty) pocházejí z našich nalezišť, hlavně z okolí Podsedic a Třebívlic u Loun. Pyropová zrna dosahují malých rozměrů. U nás se velmi vzácně dají nalézt zrna o velikosti 10mm v průměru obvykle je však 20 až 30 zrn na jeden gram. Větší zrna pocházejí z Afriky, nacházejí se zrna velikosti až 2 cm v průměru.
Almandin: křemičitan železnato-hlinitý, Fe3Al2(SiO4)3, má červenou až červenofialovou barvu. Krystaly almandinu dosahují až několik desítek centimetrů. Nejdůležitější oblastí výskytu a těžby jsou drahokamová rýžoviska na Cejlonu a v Přední Indii. Bohatá naleziště jsou také v Jihoafrické republice. U nás se nacházejí až jako pěst veliké almandiny mezi Zbyslaví a Starkočí na Čáslavsku. Almandinové složení má také granát z Granátové skály v Táboře.
K červeným granátům patří ještě rhodolit, hnědočervený hessonit, vzácnější pak spessartin. Další skupinou granátu jsou granáty zelené, kam patří především tsavorit, grosulár, démantoid, uvarovit, topazolit a andradit. Tyto druhy granátů až na grosulár jsou v drahokamové kvalitě a velikosti nad jeden karát velmi vzácné. Jediným černým granátem je melanit. Toto rozdělení však platí pouze pro specifické kameny pro daný druh, protože barevně se mohou velmi prolínat.

ZIRKON
Křemičitan zirkoničitý, Zr(SiO4), soustava čtverečná
V přírodě je velmi častý, ale jen vzácně tvoří velké, drahokamové krystaly. Nejčastěji jsou neprůsvitné a mají šedohnědou barvu. Drahokamové krystaly jsou menší velikosti, ale nacházejí se zirkony až 7 kg těžké (Renfrew v Kanadě). Zirkon je mnohobarevný minerál, jeho paleta barev jde od světle žluté přes odstíny červené, zelené a modré až po černou. Největší rozsah barev se nachází na nalezištích Srí Lanky (Ratnapur a Matara ). Další naleziště drahokamových zirkonů jsou v Austrálii, JAR, Tanzánii, Brazílii, Rusku a mnoha dalších zemích. U nás se dá nalézt v náplavách řeky Jizery a Otavy ale i v čedičových štěrcích v Českém středohoří.

TOPAZ
Křemičitan hlinitý, Al2(F2SiO4), soustava kosočtverečná
Topaz je jedním z nejznámějších a také nejstarších drahých kamenů. Z hlediska dostupnosti je také pro sběratele nejdostupnější. Krystaly topazu bývají sloupcovité, většinou omezené hranolem s hojnoplochým jehlanovitým zakončením. Krystaly topazu překvapují svou velikostí. Nejsou vzácností 100 kg, ale i 300 kg krystaly. I broušené topazy patří mezi drahokamy k těm největším. Pocházejí většinou z Brazílie a váží až 7700 ct (1 ct = 0,2 g). I u topazu nacházíme různé zabarvení, ale na rozdíl od zirkonu jsou to barvy světlé pastelové. Největší naleziště jsou tedy v Brazílii, a to hlavně ve státě Minas Gerais, dále v oblasti Marambaya, Don Bosco a jinde. Další velká světová naleziště jsou v USA, Rusku, Austrálii, Srí Lance, Pákistánu a několika státech Afriky. Nejznámější evropské naleziště, které už je bohužel vyčerpáno, je v Německu lokalita Schneckenstein.

Kameny a Minerály2

4. prosince 2006 v 19:14 | Naty3
Charakteristika a vlastnosti jednotlivých kamenů (pokračování):


Jantar

Vyskytuje se ve škále barev od medově žluté přes načervenalou až červenohnědou do bílé. Prosvětluje naše pocity, zahání, chmury, deprese, beznaděj.Probouzí v nás touhu žít, podporuje naše osudová rozhodnutí. Dává nám rovnováhu, spokojenost a mír duše. V oblasti fyzické aktivuje naši vůli, trpělivost a pozitivní mysl a těmito vlastnostmi podporuje léčebný proces v celém organismu. Tím je vhodný pro léčení všech druhů nemocí. Lze přikládat na všechna místa, kde cítíme tlak, napětí, blokády, bolest nebo poruchu. Pozitivně působí na hormonální systém, onemocnění močového ústrojí, žaludečních, jaterních a střevních potížích, astmatu, bronchitidě, artróze a artritidě.


Opál
Vyskytuje se pestré škále barev. Od bezbarvé až bělavé přes žlutou, modrou, oranžovou ohnivě červenou, až zelenou a černou barvu. Nejznámější je v tónech barvy hnědé až černé. Spojuje nás s Matkou Zemí a zprostředkovává nám její energii. Působí ve všech centrech a rovinách, dodává nám energii. je zrcadlem našich emocí. Není-li včas očištěn, vrací negativní energii zpět svému majiteli s ještě větším důrazem, než s jakým ji přijal. Na úrovni fyzické tiší emoce, podporuje pravidelnou činnost srdce, mírní žaludeční a střevní obtíže.


Onyx
Znám svou černou barvou, ale vyskytuje se i v barvě černobílé. Tajemný kámen, který nás vede k tomu, že jen bolestí a soužením vede přímá cesta k věčné pravdě, duchovní moudrosti a osvobození se. Vede nás k vážnosti, sebekontrole a cílevědomosti. Podporuje vnitřní koncentraci a pokoru. Boří blokády a očišťuje. Negativní energii z těla odebírá, ale nepřijímá ji, proto se velmi brzy vyčerpává a musíme věnovat velkou pečlivost jeho očistě a regeneraci. Proto je vhodné ho používat jen ve velmi vyhraněných případech. Na úrovni fyzické pomáhá v léčbě sluchu, při poruchách rovnováhy, zostřuje zrak, posiluje imunitní systém.


Býčí oko
Je charakteristické svými červenohnědými tóny. Je kamenem vitální energie. Posiluje sebedůvěru, paměť a koncentraci. Na úrovni fyzické uvolňuje svalová napětí a křeče, aktivuje pohybové ústrojí, mírní záněty nervů a jejich průvodní bolesti.


Růženín
Je znám svou světle růžovou přecházející do tmavě růžové, zřídka fialové barvy. Prohlubuje vnímavost našich smyslů k hudbě, oživuje v nás fantazii, tvořivého ducha. Je kamenem něžnosti, mírnosti, přátelství a nesobecké lásky. Učí nás trpělivosti, nechat věcem volný průběh a čas. Na úrovni fyzické je nejvíce vhodný pro oblast srdce, kde čistí, uklidňuje a posiluje vše, co s činností srdce souvisí. Pomáhá při nespavosti z citového rozladění. Pomáhá při léčbě pohlavních orgánů obou pohlaví, při neplodnosti. velmi užitečný při poruchách krvetvorby, anémii a leukémii. Velmi vhodný v místnostech, kde jsou počítače, televizory a jiné přístroje, neboť pohlcuje elektrosmog.


Tyrkys
Vyskytuje se v barvách od světle modré přes tyrkysově modrou až do zelenomodré. Symbolem modrého nebe a moře, průzračných výšek a hlubin. Dává nám moudrost nebe, vod a země, chrání nás svými vibracemi před zlými silami duchovního světa, černou magií, škodlivými vlivy prostředí, zářením a spodními proudy. Na úrovni fyzické je vhodný při zánětlivých onemocněních krku, průdušek, plic a srdečních obtížích.


Malachit
Vyskytuje se v barvách od světle modré přes tyrkysově modrou až do zelenomodré. Symbolem modrého nebe a moře, průzračných výšek a hlubin. Dává nám moudrost nebe, vod a země, chrání nás svými vibracemi před zlými silami duchovního světa, černou magií, škodlivými vlivy prostředí, zářením a spodními proudy. Na úrovni fyzické je vhodný při zánětlivých onemocněních krku, průdušek, plic a srdečních obtížích.


Perly
Vyskytuje se v nejrůznějších barvách daných druhem perlorodky. Od dávných dob slouží jako amulety, chránící před nehodami, neštěstím a pohromami. Jsou symbolem moci, moudrosti a štěstí. Posilují naši vůli, pomáhají nám zbavit se všech závislostí. Na úrovni fyzické podporují uzdravující procesy u všech psychosomatických nemocí, posilují nervy, intuici, tiší bolesti, mírní teploty. Regulují funkci sleziny a střevního traktu.


Křišťál
Je známý svou bezbarvou až průsvitně bílou barvou. Bývá nazýván kamenem kamenů. Symbolizuje světlo na Zemi, jeho očistnou a léčivou energii. Působí jako katalyzátor, urychlující v nás výměnu energií. Negativní odebírá a pozitivní dodává. Zajišťuje rovnováhu, posiluje a je vhodným průvodcem při meditaci. Učí nás vidět sami sebe takové, jací jsme. Na fyzické úrovni je křišťál vhodnou prevencí všech chorobných stavů těla i duše. Jeho energie nás posiluje, koncentruje a vyrovnává. Působí hlavně na všechny druhy blokád.Tiší neuralgické bolesti, příznivě působí na srdce, štítnou žlázu, zažívací ústrojí. Zevně je vhodný při popáleninách a kožních nemocech.


Fluorit
Kámen vyskytující se ve všech barvách od čiré přes bílou, růžovou, oranžovou, červenou až po hnědou, zelenou a fialovou. Nejznámější je v barvě fialové a jejích odstínech. Nazýván kamenem géniů. Spojuje v sobě energii pozemskou a duchovní, díky jeho působení můžeme dokonce vidět a cítit vlastní auru. Žehná našim touhám a konání, pomáhá nám plnit naši osudovou úlohu tady na Zemi. Duševně bystří pozornost a koncentraci. Na úrovni fyzické tiší bolesti hlavy a migrény. regeneruje pleť a sliznice, pomáhá při komplikovaném těhotenství.


Diamant
Je nejtvrdším z drahých kamenů a může být dělen pouze dalším diamantem. Přináší štěstí jak v obchodě tak v lásce. Je symbolem nadvlády, světla, lásky a úspěchu. V historii hrál velkou úlohu jako symbol vznešenosti a prastiže. Na úrovni fyzické působí na psychiku a emocionální stavy, pomáhá ochraňovat před negativní energií, brání vyčerpání.

Kameny a minerály

Věříš v pravdivost horoskopů? Jestli ano, možná by tě mohlo zajímat, jaké kameny a minerály se k jednotlivým znamením hodí. Astrologové tvrdí, že každý kámen má na člověka určitý vliv a proto roztřídili všechny ty "šutry" do několika skupin.
Vyber si ten svůj a vyzkoušej, jestli jsou to jen babské povídačky, nebo na tom je alespoň kousek pravdy! Dnes vám přináším základní rozdělení, ale v následujících týdnech se dozvíte účinek každého z nich.

Kameny a Minerály

4. prosince 2006 v 19:11 | Naty3
Zařazení kamenů a minerálů dle znamení zvěrokruhu:
Kozorohsněhovločková obsidián, ametyst, saténový jaspis
Vodnářhowlit modrý, sokolí oko, sodalit
Rybyametyst, fluorit, křemen, azurový
Skopechamatit, červený jaspis, karneol
Býkmechový achát, žlutý jaspis, citrín
Blížencirůženín, tygří oko, citrín
Rakzelený jaspis, aventurín, bílý howlit
Levkřišťál, tygří oko, pyrit
Pannajaspis leopardí, achát fialový, achát šedý
Váhyunakit, růženín, modrý howlit
Štírjaspsi brekciový, býčí oko, červený jaspis
Střelecsněhový křemen, opál, mahagonový obsidiánCharakteristika a vlastnosti jednotlivých kamenů:Rubín
Je znám svou červenou barvou v nejrůznějších odstínech. Je považován za kámen života. Měl ochraňovat tělo před morem a duši před ďáblem. Je dárcem životní energie, síly a láskyplných emocí. Inspiruje nás v lásce k pravdě a moudrosti. Na úrovni duševní podporuje intuici. pomáhá nám překonávat překážky a zůstat na cestě za svým posláním. Na úrovni fyzické nás posiluje ve všech různých slabostech, příznivě působí na srdce a krevní oběh. Vhodný při chudokrevnosti, menstruačních potížích. Harmonizuje produkci hormonů nadledvinek a brzlíku. Velmi účinný při horečnatých stavech, infekcích, zvláště střevního traktu. Posiluje imunitní systém, zmírňuje koliky a spasmy.


Hemalit
Kámen kovově stříbřitě černé a červenohnědé barvy, zemité energie. Jeho klidná, ale hutná a důrazná energie nám přináší sílu a vitalitu. Pomáhá nám aktivizovat skryté rezervy v kritických okamžicích , oslabení a vyčerpání. Pomáhá nám překonat pocit beznaděje a nejistoty. Aktivuje vůli, odvahu a rozhodnost k činům. Odstraňuje psychické poruchy a výkyvy, přináší vnitřní klid, pocit tepla, bezpečí a ochrany Matky Země. Na úrovni fyzické podporuje tvorbu červených krvinek, aktivuje krevní oběh a srdce, posiluje játra, plíce a slezinu. Pomáhá při nepravidelné menstruaci. Odstraňuje otoky a sraženiny.


Jaspis
Vyskytuje se téměř ve všech barvách, od kterých se odvozují jeho další názvy. Je znám i pod názvem pestrý, charakteristický svou barevností. Spojuje v sobě škálu barev i vzorů. Je kamenem kreativity a fantazie, ale i zemitých vlastností, díky niž nás drží při zemi. Pomáhá nám přeměnit ideje ve skutečnost. Na úrovni fyzické působí obdobně jako červený jaspis, dodává organismu sílu, energii a aktivuje životně důležité orgány v těle.


Karneol
Je znám svou zářivě červenou až hnědě červenou barvou, ale i žlutě oranžovou a žlutou. Svými zemitými tóny symbolizuje vitální energii Země. Probouzí v nás vědomí sounáležitosti, prohřívá naše myšlenky ohledem, pozorností a pochopením a spoluúčastí k okolí. Probouzí v nás tvořivost a kreativitu, schopnost získané vědomosti přeměnit na skutečnost, aktivně cítit, jednat a žít. Na úrovni fyzické Pomáhá při křečových žilách, otravách krve, vnějším krvácení, revmatismu.


Granát
Nejznámější ve své krvavě červené až černě červené barvě, ale vyskytuje se téměř ve všech barvách. Je kamenem ohně, vášně, ale i proměny a čistoty srdce. Dává nám životodárnou, probouzející energii, sexuální vitalitu, touhu poznávat dosud nepoznané. Na fyzické úrovni posiluje a aktivuje celý náš organismus, povzbuzuje činnost srdce, reguluje krevní oběh a tlak krve, podporuje tvorbu červených krvinek. Má blahodárný účinek na rozmnožovací ústrojí a impotenci psychického charakteru. Podporuje činnost jater, sleziny a hojí zánětlivá kožní onemocnění.


Achát
Vyskytuje se téměř ve všech barvách. Nejznámější je šedá až šedomodrá. Symbolizuje naši sounáležitost s Matkou Zemí, prohlubuje naši fantazii, kreativitu, vytrvalost a vůli k životu. Posiluje náš pud sebezáchovy, ochraňuje před nežádoucími vlivy a dává důvěru ve vlastní schopnosti. V oblasti fyzické posiluje rozmnožovací orgány žen i mužů, chrání rodičky a pomáhá při porodu. Obecně snižuje teplotu, mírní horečnatá infekční onemocnění, tiší nejrůznější bolesti a velmi užitečný při alergiích a kožních problémech.


Citrín
Charakteristický žlutou barvou v nejrůznějších odstínech. Ctěn jako kámen slunce. Přináší nám pocit vnitřního klidu, zdraví, bezpečí a hřejivého tepla. Oživuje v nás oheň kreativity a projasňuje naši mysl. Pomáhá nám citově strávit nezdary a poučit se z nich. Tiší neklidné srdce a dává nám jistotu v každodenním konání. Na úrovni fyzické nás harmonizuje, tím posiluje imunitní systém, látkovou výměnu a funkci žláz. Vhodný při léčbě cukrovky a tím i slinivky břišní, žaludečních problémech, zažívacích potížích. Čistí krev a střevní trakt od jedovatých látek.Uvolňuje a léčí horní cesty dýchací a bronchitidu.

Egyptský Horoskop

4. prosince 2006 v 19:10 | Naty3
Egyptský horoskop

Čemu věřili Egypťané:

V kultuře starého Egypta byla astrologie považována za dar bohů. Jednotlivá znamení horoskopu se nerozdělovali podle známého horoskopu, kterým se řídí západní astrologie, ale byla spojována s různými bohy a jejich vlastnostmi. K určitému božstvu bylo vždy přiřazeno i vymezené období roku. Znamení, chcete-li bohů, bylo celkem jedenáct. Každé z nich mělo vlastní charakteristiku, která vycházela jednak z egyptské kultury a jednak z pozorování lidského chování.

Starý Egypt má pro své obdivovatele přímo magické kouzlo. Inspirují se jím malíři, architekti, filmoví tvůrci i módní návrháři. Ještě dnes nás překvapuje vysoká úroveň egyptské civilizace. Je pravda, že hloubka poznání v této kultuře je přinejmenším pozoruhodná. Vyzkoušejte starý horoskop, kterému věřili tehdejší Egypťané. Třeba zjistíte, že lidská zkušenost překonává barieru věků.

Význam planet 2

4. prosince 2006 v 19:08 | Naty3
Význam planet v horoskopu


Poznejte význam jednotlivých planet v evropském horoskupu. Horoskop je určován postavením planet v době narození. Každá planeta v tento okamžik stojí na určitém stupni jednoho ze znamení zvěrokruhu a ovliňuje svým působením vaše znamení horoskopu.


Slunce
působí jako aktivátor toho s čím souvisí dům. Světlo, teplo a život. Muž, manžel, vůdce, vývoj, moc, pýcha, pocity. Uvědomělé já. Osoba, která má v horoskopu vládnoucí Slunce je sebevědomá a má velký vliv na své okolí. Je upřímná, čestná, odvážná, ctižádostivá, ale nezištná. Její city jsou otiskem ušlechtilosti


Měsíc
pocity, nálady, emoce, ranné dětství, vztah k matce představuje i zápor ... negaci, v horoskopu ovlivňuje nejvíce ženy. Představuje záležitosti, ve kterých budeme závislí na druhých, cestování, naši harmonii, city, fantazii. Tajemství, uzavřenost. Noc, dětství, matka, žena, rodina. Dav a populárnost, citlivost, podvědomí. Pasivita a vnímavost. Osoba s vládnoucím Měsícem žije v tempu svých vnitřních citů. Je přemýšlivá, málo aktivní, vynalézavá, upjatá na dětství, svou rodinu a vzpomínky.


Merkur
reprezentuje inteligenci, obratnost, logiku, obchod, komunikaci, soudnost, pohyb a změny. Dospívání, probuzení mysli, přizpůsobení, duševní a fyzická pružnost. Člověk s převládajícím Merkurem je zvídavý, otevřený, eklektický ve svém výběru a vkusu. Jeho činnost je především duševní, rád se vyjadřuje slovem a písmem. Jeho nedostatkem může být povrchnost a roztříštěnost.


Venuše
reprezentuje ženský prvek - lásku, oblíbenost, estetiku, harmonii, umění, manželské poměry, hry, blahobyt, svůdnost, citlivost a radost. Člověk s převládající Venuší žije v rytmu svých citů a pocitů. V jeho životě převažuje citovost. Často je přitahován všemi formami umění, má rád krásu a pohodlí.


Mars
představuje mužský prvek - sílu, ego, sport, vůli, mstu a agresi. Činorodost, boj, přání, podnět, nadšení. Bojovnost a útočnost, dobyvačnost na všech úrovních. Člověk s převahou Marsu rád utrácí a jedná. Je netrpělivý, vznětlivý, někdy neopatrný, ale má velkou odvahu. Život bez bojů jej nudí.


Jupiter
je symbolem štěstí, úspěchu, dobra, citu, spravedlnosti. Král bohů, z čehož pochází štěstí a ochrana, vážnost, spravedlnost, zákony, moc, nastolený pořádek, poctivost ... Expanze, rozvoj, šíření do prostoru, integrace, uplatnění. Ale také přehánění, zveličování a rozmnožování. Člověk poznamenaný převažujícím Jupiterem je družný a způsobný. Má rád skutečnou zábavu a rád se chová autoritářsky, i když se shovívavostí. Požitkářský, ale imponuje svojí sebedůvěrou.


Saturn
je jakýmsi opakem Jupitera, symbolem klamu, pokušení, zaslepenosti, nezdaru a neštěstí. Podle domů kde se nachází, poukazuje na to, čeho se nám bude nejvíc nedostávat, co nás bude trápit. Moudrost, přísnost, omezení, trpělivost. Hodnověrnost, přesnost, střídmost, zralost, odříkání. Člověk s převahou Saturna jedná pomalu a hodně přemýšlí. Odmítá kompromisy, má smysl pro povinnost, který může potlačit jeho touhy. Je také vytrvalý a dosahuje svých cílů.


Uran
nečekané, budoucí. Vše, co je moderní, co se mění a překvapuje, přerušené nebo vytvořené. Člověk s převahou Uranu je individualistický a originální. Rád se něčím vyznačuje, odlišuje, vzpírá se, pokud má být připoután nebo uzavřen v nějakém systému. Jeho chování je krajně nezávislé ... stejně jako jeho vyjadřování.


Neptun
vše, co se vztahuje ke skutečnému a hmotnému. Prostor, sny, omamné prostředky. Nekončeno, šíření, zmatek. Iracionální, nehmatatelné. Člověk s převahou Neptuna jedná pod vlivem své inspirace. Je velmi vnímavý pro dobré i špatné, potřebuje víru a často se chová tajemně. Rád si vytváří "zvláštní svět", rád se vzdaluje, utíká před skutečným. Je vynalézavý, ale často s křehkou psychikou.


Pluto
bůh pekel, tedy všechno noční, tajemné, neviditelné síly. Vše, co se vymyká obyčejnému (v dobrém i špatném) ... nadání, tvořivost, zločin, posedlost. Osoba s převažujícím Plutem je pyšná a důvěřuje pouze sama sobě. Je tajemná a pěstuje své odlišnosti. Má působivou schopnost obnovy, ale svou sílu nemá často pod kontrolou a nesnadno se umisťuje ve vztahu k ostatním a sama pro sebe se stává tajemnou.

Význam planet

4. prosince 2006 v 19:07 | Naty3

Význam planet v horoskopu

Poznejte význam jednotlivých planet v evropském horoskupu. Horoskop je určován postavením planet v době narození. Kaľdá planeta v tento okamľik stojí na určitém stupni jednoho ze znamení zvěrokruhu a ovliňuje svým působením vaąe znamení horoskopu. Slunce působí jako aktivátor toho s čím souvisí dům. Světlo, teplo a ľivot. Muľ, manľel, vůdce, vývoj, moc, pýcha, pocity. Uvědomělé já. Osoba, která má v horoskopu vládnoucí Slunce je sebevědomá a má velký vliv na své okolí. Je upřímná, čestná, odváľná, ctiľádostivá, ale neziątná. Její city jsou otiskem uąlechtilosti Měsíc pocity, nálady, emoce, ranné dětství, vztah k matce představuje i zápor ... negaci, v horoskopu ovlivňuje nejvíce ľeny. Představuje záleľitosti, ve kterých budeme závislí na druhých, cestování, naąi harmonii, city, fantazii. Tajemství, uzavřenost. Noc, dětství, matka, ľena, rodina. Dav a populárnost, citlivost, podvědomí. Pasivita a vnímavost. Osoba s vládnoucím Měsícem ľije v tempu svých vnitřních citů. Je přemýąlivá, málo aktivní, vynalézavá, upjatá na dětství, svou rodinu a vzpomínky. Merkur reprezentuje inteligenci, obratnost, logiku, obchod, komunikaci, soudnost, pohyb a změny. Dospívání, probuzení mysli, přizpůsobení, duąevní a fyzická pruľnost. Člověk s převládajícím Merkurem je zvídavý, otevřený, eklektický ve svém výběru a vkusu. Jeho činnost je předevąím duąevní, rád se vyjadřuje slovem a písmem. Jeho nedostatkem můľe být povrchnost a roztříątěnost. Venuąe reprezentuje ľenský prvek - lásku, oblíbenost, estetiku, harmonii, umění, manľelské poměry, hry, blahobyt, svůdnost, citlivost a radost. Člověk s převládající Venuąí ľije v rytmu svých citů a pocitů. V jeho ľivotě převaľuje citovost. Často je přitahován vąemi formami umění, má rád krásu a pohodlí. Mars představuje muľský prvek - sílu, ego, sport, vůli, mstu a agresi. Činorodost, boj, přání, podnět, nadąení. Bojovnost a útočnost, dobyvačnost na vąech úrovních. Člověk s převahou Marsu rád utrácí a jedná. Je netrpělivý, vznětlivý, někdy neopatrný, ale má velkou odvahu. ®ivot bez bojů jej nudí. Jupiter je symbolem ątěstí, úspěchu, dobra, citu, spravedlnosti. Král bohů, z čehoľ pochází ątěstí a ochrana, váľnost, spravedlnost, zákony, moc, nastolený pořádek, poctivost ... Expanze, rozvoj, ąíření do prostoru, integrace, uplatnění. Ale také přehánění, zveličování a rozmnoľování. Člověk poznamenaný převaľujícím Jupiterem je druľný a způsobný. Má rád skutečnou zábavu a rád se chová autoritářsky, i kdyľ se shovívavostí. Poľitkářský, ale imponuje svojí sebedůvěrou. Saturn je jakýmsi opakem Jupitera, symbolem klamu, pokuąení, zaslepenosti, nezdaru a neątěstí. Podle domů kde se nachází, poukazuje na to, čeho se nám bude nejvíc nedostávat, co nás bude trápit. Moudrost, přísnost, omezení, trpělivost. Hodnověrnost, přesnost, střídmost, zralost, odříkání. Člověk s převahou Saturna jedná pomalu a hodně přemýąlí. Odmítá kompromisy, má smysl pro povinnost, který můľe potlačit jeho touhy. Je také vytrvalý a dosahuje svých cílů. Uran nečekané, budoucí. Vąe, co je moderní, co se mění a překvapuje, přeruąené nebo vytvořené. Člověk s převahou Uranu je individualistický a originální. Rád se něčím vyznačuje, odliąuje, vzpírá se, pokud má být připoután nebo uzavřen v nějakém systému. Jeho chování je krajně nezávislé ... stejně jako jeho vyjadřování. Neptun vąe, co se vztahuje ke skutečnému a hmotnému. Prostor, sny, omamné prostředky. Nekončeno, ąíření, zmatek. Iracionální, nehmatatelné. Člověk s převahou Neptuna jedná pod vlivem své inspirace. Je velmi vnímavý pro dobré i ąpatné, potřebuje víru a často se chová tajemně. Rád si vytváří "zvláątní svět", rád se vzdaluje, utíká před skutečným. Je vynalézavý, ale často s křehkou psychikou. Pluto bůh pekel, tedy vąechno noční, tajemné, neviditelné síly. Vąe, co se vymyká obyčejnému (v dobrém i ąpatném) ... nadání, tvořivost, zločin, posedlost. Osoba s převaľujícím Plutem je pyąná a důvěřuje pouze sama sobě. Je tajemná a pěstuje své odliąnosti. Má působivou schopnost obnovy, ale svou sílu nemá často pod kontrolou a nesnadno se umis»uje ve vztahu k ostatním a sama pro sebe se stává tajemnou.

Aztézký horoskop

4. prosince 2006 v 19:05 | Naty3

Aztéský horoskop - Znamení

Krokodýl
Základní charakteristika
Staří Aztékové říkali, že Krokodýli se dají "snadno ovládat" ročním pánem, což znamená, že se nechají ovlivnit duchem doby ve formě jakéhokoliv stimulu či atmosféry kolem nich. Samozřejmě k jejich prospěchu, neboť snadno přebírají iniciativu a jsou pozitivními nositeli myšlenek své doby. Jednají rázně, účelně, prosadí se ve svém okolí vlastní autoritou, jejich život provází úspěch. Jsou to mystifikové, básníci a snílci. Jak jsou schopni absorbovat ze společnosti to nejlepší, tak i bohužel i to nejhorší. Zůstanou-li fascinováni magickou hrou představ, nechají se pak snadno vtáhnout do psychického světa snů a hrozí jim pád do hlubin času.
Partneři
Pes, Opice
Vítr
Základní charakteristika
Je symbolem vitálního ducha a životní síly. Přílišná síla však může vést k nepřiměřené aroganci a píše. Ti kdo jsou narozeni v tomto znamení, které je naplňuje mocným množstvím energie, mohou v životě vykonat fantastické věci. Musejí se však naučit kontrolovat svůj vztek a přílišnou vznětlivost. Staří šamani radili rodičům, aby nekrotili své "větrné" děti dalšími výbuchy vzteku a zloby, neboť je tak podněcují k ještě agresivnějším reakcím. Naopak mírnost a lehkost jsou tím správným lékem na zlobnou duši. Naučí-li se lidé tohoto znamení kontrolovat svou vnitřní vichřici, pak budou vanout jako svěží větřík za teplého slunečného dne a prožijí mírumilovný a šťastný život.
Partneři
Opice, Osel
Dům
Základní charakteristika
Aztékové s oblibou říkali, že kolem lidí narozených v tomto znamení se vznáší ženská lehkost a nezáleží na tom, jestli jde o ženu, či muže. Mají řečnické a spisovatelské vlohy a vyzařuje z nich verbální talent. Lidé domu stojí jednou nohou v nezemském světě, což se samozřejmě projevuje někdy i negativně.Dokážou spřádat pavučiny lživé fantazie stejně jako promlouvat moudře a pravdivě. Jejich slova umějí bodat a zraňovat stejně jako inspirovat a léčit. Někdy jsou melancholičtí a zasmušilí.Říká se, že tito lidé jsou pověstní svým nadáním k duchovním uměním, které klade důraz na mluvené slovo. Byli mezi nimi věhlasní šamani a věštci.
Partneři
Osel, Rákos
Ještěrka
Základní charakteristika
Ti, kdo jsou narozeni v tomto znamení, budou bohatí a moudří. Jsou obdařeni pevným zdravím a jsou silně sexuálně založeni. V aztéckém horoskopu totiž Ještěrka ovládala pánevní oblast lidského těla, sídlo sexuální moci. Ta se jim někdy stává osudnou, neboť nepříliš dobře ovládají své vášně. Zvlášť vypracované Ještěrky se těší pověsti sukničkářů a žen milujících muže.Svědčí jim pobyt na čerstvém vzduchu, v přírodě a sluneční světlo, to je činí opravdu šťastnými. Jejich slabosti jsou též především pozemského rázu - bývají rozmařilí a utrácejí hromady peněz. Aby dosáhly skutečné moci a moudrosti, je nutné vybít jejich obří vitální energii v práci a ve sportu.
Partneři
Rákos, Jaguár
Had
Základní charakteristika
Narodí-li se člověk v tomto znamení, má podle starých Aztéků všechny předpoklady stát se velkým šamanem. Hadi jsou spiritisty, médii, nejmocnějšími muži a ženami společnosti. Bývají obdařeni vysoce magickou a zároveň prudce sexuální energií. Vidí pod povrch věcí, do tmavého srdce reality, což jim dává schopnost poznání. Jsou bystří, vnímaví a citliví. Jejich vnitřní síla i zrak ovšem nesmějí sloužit pouze k upevňování vlastní moci, je to dar, který mají využívat k rozvíjení ducha. Soucit s druhým je oním nezbytným klíčem, jenž odemyká velkým Hadům bránu ke štěstí.
Partneři
Jaguár, Orel
Smrt

Základní charakteristika
Lidé narození v tomto znamení mají vskutku štěstí, jde totiž o jedno z nejpříznivějších předpovědí indiánského horoskopu. Pro Aztéky představovalo podsvětí zdroj vší energie a růstu. Není místem hrůzy a útrap jako křesťanské peklo. Všichni, kdo se narodili ve znamení Smrti, mají mocné požehnání proměny a vyzařují určitou lehkost či ženskost, ať jde o muže nebo ženu. Tato vlastnost jim slouží ku prospěchu. V jemnosti těchto lidí je určitý magnetismus, který přitahuje úspěch, hojnost a bohatství. Jsou nadaní verbální dovedností, mohou se tedy stát dobrými vypravěči, spisovateli či novináři.
Partneři
Orel, Sup
Jelen

Základní charakteristika
Ti, kdo se narodili ve znamení Jelena, jsou vnitřně velice silní lidé. Prožívají svůj život intenzivně, plně a rázně. Zcela vyvracejí představu o plachém a mírném tvorovi. Připomínají spíše mocné zvíře, které je "pánem lesa" a vymáhá si za všech okolností dominantní postavení. Jsou to rození vůdci a výjimečné osobnosti. Dávat najevo jejich moc je pro jedince narozené ve znamení jelena prvořadou záležitostí. Pokud tito lidé nezneužívají svých nevšedních vloh a psychických schopností, stávají se vůdčími osobnostmi své doby.
Partneři
Sup, Zemětřesení
Králík

Základní charakteristika
Ty, kteří se narodili ve znamení Králíka, čeká s největší pravděpodobností šťastný osud, neboť toto znamení je považováno za nadmíru příznivé. Celý život je provází pocit vyrovnanosti a spokojenosti, který čerpají z pochopení přírody. Znamení Králíka je chápáno jako znamení úrody. Vlohy k vytváření hojnosti, vydělávání peněz, skvělá intuice, smysl pro rodinu a sepětí s tradicí předků - to jsou vlastnosti, které charakterizují Králíky.Jsou velmi smyslní, proto je mohou nevázané vášně přivést k alkoholu a drogám. Všichni tito lidé, dokonce i ti, kteří se ve svých životech s podobnými těžkostmi nikdy nepotýkali, musejí soustředit všechnu energii na produktivní práci. Nuda, frustrace či nedostatek činnosti je snad může svést na dráhu nezřízeného pijáka.
Partneři
Zemětřesení, Chalcedon
Voda

Základní charakteristika
Aztéčtí šamani považovali toto znamení za velmi obtížné. Lidé narození ve vodě prý měli posvátné zemi zaplatit velký dluh, vyjádřeno slovy dnes tak populární metafyziky, platit svou " těžkou karmu".Většinou svým zdravím. Jisté je , že tito lidé mívají zdraví chatrnější a jsou náchylní k chronickým onemocněním všeho druhu. Jejich zdravotní problémy ovšem mívá na svědomí výrazná citlivost a zranitelnost. Bývají váhaví a nejistí. Jsou však velmi umělecky nadaní, mají bohatou fantasii, vynikající intuici a tvůrčí energii. Pokud lidé Vody dokážou využívat svůj bystrý intelekt a skvělý úsudek, projdou úskalími temných vod úspěšně a dosáhnou nejvyšších cílů.
Pes

Základní charakteristika
Znamení psa je podle starých indiánů problematické, neboť tyto lidi obklopuje a naplňuje neovladatelná touha po lásce a smyslném potěšení. V krajním případě může jejich bezuzdné rozkošnictví a požitkářství vést až k sobeckému prosazování vlastní osoby na úkor druhých. Na druhou stranu tito lidé bývají skvělými společníky a důvěryhodnými přáteli. Vůbec přátelství je pro ně vysoká hodnota, kterou dokážou velmi respektovat. Všichni narození v tomto znamení žijí v úzkém spojení se svými vyvinutými instinkty. Nevědomá síla, která je naplňuje onou proslulou smyslností, je zároveň mocí, jež jim propůjčuje to nejvýznáčnější z lidských vlastností - víru ve vítězství.
Partneři
Déšť, Květina
Opice
Základní charakteristika
Říká se, že Opice je jedno z nejšťastnějších znamení a ti, kteří se narodili v jejím vlivu, budou mít v životě štěstí na své straně, ať již jde o manželství, děti, obchod, či peníze. Opice vyhrávají bez zvláštní námahy, všemu rozumějí, aniž se potřebují příliš učit. Jsou od přírody nadaní umělci a řemeslníci. Nechybí jim přátelskost a díky své vitalitě a živosti i oblíbenost. Na druhou stranu Opičím lidem hrozí, že ve své ješitnosti a nadutosti, která pramení z velkých dovedností, dojdou tak daleko, že přestanou myslet na ostatní a mohou být až úmyslně krutí k těm, kteří postrádají tvořivou jiskru. Přehnaná ješitnost a sobectví tvoří temnou stránku oblíbeného znamení Opice.
Partneři
Květina, Krokodýl
Osel
Základní charakteristika
Toto znamení představuje posvátnou spirálu života, která má mnoho jmen ( např. cesta, tráva ). Je to cesta energie, která pochází z nebes a proudí dolů a zase skrze nás zpět. Není pochyb, že lidé narození v tomto znamení jsou výjimečně obdaření mocí, kterou využívají tichým a nenápadným způsobem. Pomáhají druhým, jsou obětaví, zodpovědní a soucitní. Jejich úkolem je šířit klid a harmonii. Říká se, že tito lidé přinášejí zdraví, a není divu, vždyť v nich samých proudí životní síla nevídaného množství. Snad proto je mezi nimi mnoho velmi schopných lékařů, léčitelů a zdravotních sester, kteří svým pacientům nepřinášejí pouhou fyzickou úlevu, ale především duševní povzbuzení a útěchu.
Partneři
Krokodýl, Vítr
Rákos

Základní charakteristika
Narodit se v tomto znamení je velice šťastnou okolností. Podle staromexické mytologie se v Rákosu narodil opeřený had, nositel světla, a na zem sestoupili bohové. Tito lidé jsou velmi užiteční. Jako členové jakéhokoliv společenství jsou jejich tvůrci a v roli rodičů jsou zdrojem štěstí a moudrosti. Říká se, že mívají mnoho dětí a zastávají rodičovskou funkci pro široké příbuzenstvo i celé své okolí. Fungují jako opěrný bod, pilíř světa. Jsou praktičtí a starostliví. I to nejšťastnější znamení má své stinné stránky, v tomto případě jsou to citové zmatky a sklony k nevěře. Mimomanželské vztahy mohou způsobit problémy v rodinném životě.
Partneři
Vítr, Dům
Jaguár
Základní charakteristika
V době starých Aztéků byl Jaguár symbolem nočního nebe. Když slunce zmizelo za horizontem, nastoupilo svou pouť podsvětím, mělo podobu Jaguára. Lidé narození v tomto znamení mají jakousi nepolapitelnou jiskru onoho světa. Jsou mazaní a mrštně proplouvají od jednoho problému ke druhému, objevují se znovu a znovu na scéně života a jsou úspěšní. Jejich hlavními problémy jsou konflikt a svár, kterým se neumějí vyhnout. Jaguáří lide velmi často dospějí ke značnému bohatství, lehce získají všechny poklady země, zlato, stříbro, drahé kovy. Bohatství, které na ně čeká, si však vybírá svou daň. Vitální a transformační moc podsvětí totiž tlačí tyto lidi k přeměně, které se snaží odolat, a následný konflikt mezi vědomím a podvědomím se projevuje jako nemoc.
Partneři
Dům, Ještěrka
Orel
Základní charakteristika
Orel představuje znamení nadané v materiálním i duchovním světě. Je to znamení vášně a touhy. Orlí lidé očekávají od života to nejlepší a tíhnou k výšinám. Vynikají v zálibě i pro materiální hodnoty, proto se o nich říká, že vždy dosáhnou bohatství. K tomu jim pomůže vlastní dovednost. Vypracovávají se v mocné a sebevědomé členy společnosti. Jsou chytří, silní, obratní. Musejí se ovšem naučit kontrolovat své bouřlivé emoce a být více odpovědní, pak se z nich stanou skuteční Orli s mimořádnými schopnostmi a skvělým osudem.
Partneři
Ještěrka, Had
Sup
Základní charakteristika
Ve znamení supa se rodí nadmíru smyslní lidé, kteří si dokáží užít všechny slasti života. Ke všemu mívají velké štěstí, takže jim většina prohřešků a přehmatů projde bez větší újmy. Obecně jsou tito lidé pomalí, dobromyslní. Říká se o nich, že jsou sice velmi nespolehliví, ale šťastní. V roli rodičů se projevují poněkud ledabyle, přestože svoje děti milují mívají sklony k přílišné shovívavosti a nezodpovědnosti. Ani v manželství nebývají těmi nejvěrnějšími partnery. Tito lidé vynikají tzv. bezelstnou leností, která je stejně tak kouzelná jako odpuzující. Navzdory zdánlivému nedostatku motivace se jim daří vydělávat peníze a jejich rodiny žijí v blahobytu.
Partneři
Smrt, Had
Zemětřesení

Základní charakteristika
Je to znamení myšlení. Lidé narození v tomto čase jsou hloubaví a aktivní zároveň. A protože se z myšlení rodí čin, tak ti, kdo se narodili ve znamení zemětřesení se často stávají muži činu a jsou přirozenými vůdci komunity. Mají vlohy pro řídící funkce jak v materiálním tak v duchovním smyslu. Jsou nevypočitatelní, nikdy se nedá s jistotou říct, zda nejnovější myšlenky zrozené v jejich bystrých mozcích budou pro svět prospěšné, či zda zůstanou pouhým sněním. Mohou být i hádaví a nesnášenliví zmatkaři, ale také jsou schopni hloubavého až vizionářského uvažování. Lidské myšlenky jsou jako jiskry energie, probleskující z nitra země - a to je důvod, proč indiáni toto znamení označují jako Zemětřesení.
Partneři
Jelen, Smrt
Chalcedon

Základní charakteristika
Uvědomit si dualitu, znamená chápat svět jako arénu konfliktů. Vybrat si mezi dvěma realitami obnáší vstoupit do sporu, stát se válečníkem nebo rytířem. Právě toto bolestivé pochopení protipólů, činí z Chalcedonu poněkud problematické znamení. Ti, kdo se v něm narodili, berou svět až příliš černobíle. Jsou hašteřiví a svárliví, jejich zbraní je ostrý jazyk. V souladu s dualitou tohoto znamení je jejich dalším výrazným rysem touha po harmonii. Proto by se měli naučit využívat svůj bystrý rozlišovací postřeh jako dar, ne jako nůž. Pokud to dokážou, stávají se tito věční buřiči lidmi s úžasně uklidňujícími až léčivými schopnostmi.
Partneři
Králík, Jelen
Déšť
Základní charakteristika
Lidé narození v tomto znamení mají často pocit, že jejich život ovládá bouře. Podle starých Aztéků jsou sužováni problémy předků - tzn., že jejich život je zatížen karmickou minulostí a následkem toho jsou k nejrůznějším potížím náchylní více, než druzí. Jsou velmi citliví, zranitelní, soucitní, šlechetní, nápadití a oplývají bujnou fantazií. Jejich nadání je často vede na uměleckou dráhu. Měli by mít na paměti, že věštecký výklad tohoto znamení mluví o službě společnosti, prospěšnosti pro svět. Lidé Deště se tudíž mohou zbavit svého karmického břemene tak, že zasvětí život něčemu vyššímu - pomoci ostatním.
Partneři
Voda, Králík
Květina
Základní charakteristika
Básnické a umělecké nadání bylo pro Aztéky nadáním duchovním, tvořit básně a písně znamenalo nabízet "květiny bohům". Proto se prý v tomto znamení rodí ti nejschopnější umělci. Mají silné sklony k mysticismu, a to někdy až nezdravému, takže pomáhají mámením a přeludům. Pokud se této nebezpečné stránky své povahy vyvarují, mají všechny předpoklady dosáhnout bohatství a moudrosti. Jejich spojení s "oním světem" bude pro ně spíše přínosem, než zkázou. Lidé Květin mohou čekat od života příslib úspěchu a všech pozemských slastí.
Partneři
Pes, Opice

Indický Horoskop

4. prosince 2006 v 19:04 | Naty3

Indický horoskop - planety zvěrokruhu

Planety indického zvěrokruhu
Sorya - Slunce v hinduismu není jenom planeta, je to bůh Slunce a je skutečně zbožňován. V astrologii vlastnosti člověka naznačené polohou Slunce jsou velmi podobné vlastnostem slunečních znamení v našem horoskopu, ale vztahují se více k duchovnímu životu, na schopnost člověka splnit své životní poslání a na jeho instinktivní povahu.
Chandra - Luna, tak jako Slunce, není zde jenom planeta, ale opravdový bůh, který je zbožňován. Navíc je Luna v hinduistické astrologii nejdůležitější planeta, tak jako u nás Slunce. Je to mírný bůh, ale není to žena, která dodává subtilní a vitální energii proudící v těle člověka. Luna rozhoduje o znamení člověka, takže například "beran" znamená člověka, který má Lunu v Beranu, namísto Slunce v Beranu jak je tomu u nás.
Buddha - Merkur v hinduismu neznamená jenom mysl, duševní schopnosti a inteligenci, ale navíc symbolizuje i vlastnosti duše. Buddha se týká vtělení duše a způsobu, kterým se duše projevuje v člověku, a tak mu umožňuje individuální existenci jako jednotlivce, který má schopnost vnímat, chápat a porozumět svému okolí. Poloha Merkuru v nativním horoskopu poukazuje na povahu a sebevyjádření duše, které v hinduismu představují konkrétní realitu, přestože u nás je to poněkud abstraktní pojem. Podle hinduismu by život člověka bez duše a bez reinkarnace neměl smysl. Merkur zde poukazuje na sebeuvědomění člověka a na jeho schopnost osvobodit se od neměnného a nevyhnutelného cyklu znovuzrození. Buddha, kterého obvykle známe jako boha, byl pojmenován po Merkuru.
Sukra - Venuše poukazuje na význam emocí, lásky, radosti a štěstí. Hinduismus nás upozorňuje na pomíjivou a klamnou stránku těchto emocí. Učí nás, že vzhled a povrchní krása nemají žádný význam bez duše, protože nás oslepují a nevidíme skutečnou povahu člověka, takže je naše štěstí jenom krátkodobé. Naopak, jestli nerozlišujeme vzhled člověka a jeho skutečnou vnitřní hodnotu, může se nám dostat milosti a požehnání. Venuše tedy zahrnuje lásku, emoce, něhu a soucit, kterých je člověk schopen, spolu s čirostí jeho citů a popudů. Vztahuje se k jeho touze po boží milosti, kterou však nevnímá a ani není nutné, aby ji bral na vědomí.
Kuja - Mars. V hinduismu se oheň považuje za produkt vzduchu, takže vzduch, který dýcháme, nás může obnovit, osvítit nebo popálit, takže plamen obsažený ve vzduchu z nás buďto udělá osvícenou bytost, nebo nás pohltí. Bůh ohně Agni se považuje za převtěleného do 3 podob: Slunce, blesk na obloze a oheň v Zemi. Agni představuje všechnu energii a proto Sorya (Slunce), Kuja (Mars) mají vzájemné spojení symbolizované v Agni. Slunce představuje tvořivou energii, zatímco Mars je oheň života, smrti a obětní hranice. Kuja (Mars) je bratrem bohyně Durgâ, ženy ničivého boha Shivy.
Přestože jméno Durgâ znamená "nepřístupná", je to ve skutečnosti milostivá a ochranná bohyně, která je nemilosrdná pouze k těm, kdo nejsou ochotni otevřít oči a úmyslně se poddávají iluzím a nevědomosti. Jméno jejího bratra Kuji (Mars) znamená toho, kdo se zrodil ze země. Jeho úkolem je udržovat obětní, očisťující a obnovující oheň. V tomto smyslu symbolizuje Kuja prvotní plamen více, nežli je energie Marsu v naší astrologii. Je to oheň, který pohlcuje, nepotlačitelná vášeň a popudy. Kuja je ničivý a násilný, ale současně přináší obnovení a očištění.
Guru - Jupiter v hinduizmu má daleko širší význam. U nás se považuje za ukazatele radosti ze života, optimismu a schopnosti rozvoje a rozšiřování. Guru však je sanskrtové jméno, které znamená duchovního vůdce, učitele. Je to kombinace otce, matky a rodičovských osobností povšechně. Je to osobnost, která nám pomáhá na cestě životem. Pomáhá nám, abychom žili dobrý a plný život, pomáhá nám najít své vlastní odpovědi na životní otázky. Nejvyšší Guru v hinduismu je ovšem Bůh.
Sani - Saturn. Podle mytologie hinduismu je Saturn synem Slunce. Doslovný význam jména Sorya je "ten, kdo začíná", zatímco Sani v doslovném překladu znamená "pomalý". Slunce je tvůrce a Saturn pokračuje s tím, co Slunce vytvořilo. Saturn soustřeďuje a krystalizuje, pomalu ale jistě dokončuje - symbolizuje proces vyspívání, zaostřuje a slučuje vrozené vlastnosti člověka, čímž vede k proměně jeho podstaty.

Obrázky vesmíru

4. prosince 2006 v 19:02 | Naty3
Náhled Náhled
Náhled
Náhled
Náhled
Náhled

Náhled
Náhled
 
 

Reklama