Únor 2007

Madonna Mp3

18. února 2007 v 18:04 | Naty3 |  mP3
Madonna - Who´s that girl.
Madonna - At The news
Madonna - Hollywood
STÁHNOUT MP3

Peha

18. února 2007 v 17:48 | Naty3 |  Celebrity
PEHA se na slovenské hudební scéně objevila v dubnu 1997.
Ve snaze vytvořit novou kapelu se v jedné prešovské zkušebně setkali Katka Knechtová, bubeník Matin Migaš z I.M.T. Smile, klávesista Ďuro Oncko, basák Marek belanský, kytarista Kajo Sivák z prešovské kapely 67-th. Harlem. Chvíli trvalo, než se sehráli a hlavně začali cítit muziku stejně, protože 67-th. Harlem se věnovaly hudbě na pomezí rocku a metalu. Po neúspěšných textařských pokusech z vlastní dílny se rozhodli "zavolat známému" Vladovi Krauszovi. Z této spolupráce vznikly první singly "Ani neviem" a "Nájdeš ma".
PEHA nejdříve spolupracovala s vydavatelstvím Škvrna records se kterým měli Katka a Martin ještě z časů I.T.M. Smile podepsané smlouvy. Škvna records se však věnovalo jiným vydavatelským aktivitám a naděje na vydání alba byly nulové.
Po roce hraní, čekání a psaní písniček se o Peze dozvěděl šéf vydavatelství Sony Music Bonton na Slovensku Robo Sedlák, který kapelu navštívil přímo v bývalém Prešovském krytě CO, kde PEHA zkoušela a snila o albu.
Slovo dalo slovo, demonahrávky, obraz o kapele a výsledkem byl podpis exkluzivní smlouvy na jedno album a přednostní právo na další dvě.
Martin si tehdy splnil další sen - dokončil nahrávací studio, kterému dal název "Perina". Sám ho i v prosinci 1998 pokřtil nahráním písně "On, Ona, Ono", která se objevila na vánoční kompilaci slovenských interpretů "Domáce vianoce".
Koncem ledna 1999 se do rádií dostala písnička "Diaľkové ovládanie", která byla přes dva měsíce nejhranější slovenskou skladbou a stala se nejlepší cestou k debutovému albu. Fero Franko natočil k písničce videoklip, který se natáčel v prešovském trolejbuse za běžného provozu. Další singl "To sa Ti len zdá" byl vypuštěn do světa během pěti hostování na turné kapely "Žena z lesoparku".
Celé léto 1999 strávila PEHA v domácím nahrávacím studiu prací na debutovém albu "Niečo sa chystá" které vyšlo v září 1999.
Album obsahuje všechny singly z předcházejícího období ale i nové skladby, které otextoval kromě Vlada Krausza i Vali Šefčík.
PEHA se stala objevem roku 1999 a natočila videoklip ke skladbě "Diabol-Anjel" který režíroval Miro Bekeč a ve kterém se Katka zatočila na točně prešovského divadla Jonáša Záborského a postupně se ostříhala dohola (východoslovensky "na šidejku").
V květnu - červnu 2000 byla PEHA spolu s kapelou Nocadeň na malém východoslovenském turné a začala připravovat materiál pro druhé studiové album.
Příprava alba ale trvala skoro rok. Už nahrané skladby se předělávali a doplňovali až do stavu který si můžete poslechnout na albu "Krajinou". Deska vyšla na jaře roku 2001. Pod písničky se hudebně podepsali Katka a Kajo, textoval Vlado Krausz a výsledný zvuk je dílem celé kapely, ale hlavně Martina.
Na jaře roku 2001 natočila PEHA ve vlastní režii videoklip pro písničku "Hlava vinná, telo nevinné", která se stala pilotním singlem z alba "Krajinou" a vystřídala tak velmi úspěšný singl "Vaňa plná piraní". Obě písničky se zařadili v roce 2001 mezi 20 nejhranějších skladeb ve slovenském éteru. To se na Slovensku nepodařilo žádné jiné kapele.
Aurel 2001, slovenská obdoba amerického Grammy, dne 8. března 2002, byl ve znamení výrazného úspěchu: Katka Knechtová získala Aurela za nejlepší ženský pěvecký výkon. Katka byla nominována po boku Mariky Gombitovej a Jany Kirschner. Slovenská hudební akademie, tak konečně ocenila talentovanou Katku Knechtovu a dodala kapele obrovskou chuť dále tvořit a koncertovat.
Rok 2003 přinesl v pořadí už třetí album skupiny PEHA s názvem "Experiment", které je dosud asi nejhitovějším albem. Každá skladba z této desky má hitový potenciál a skladby "Naoko spím" a "Lány žltých slnečníc" mají na Pehu výrazně elektronický zvuk. První singl "Naoko spím" se po měsíci hraní v rádiích zařadil mezi nejhranější na Slovensku.
Ve svých 22 letech, které oslavila 14. března, není Katka Knechtová jen interpretkou skupiny PEHA, ale i autorkou písní a spoluautorkou skladeb. Nelze se pak divit názoru mnohých hudebních kritiků že Katka je nejvýraznějším ženským talentem na slovenské hudební scéně.

Kniha první starosti

18. února 2007 v 9:26 | Naty3 |  Všehchuť
První starosti
Jacqueline Wilsonová
překlad: Daniela Feltová kategorie: Dětské
Líbí se vám, jak vypadáte?
Já myslím, že vypadám příšerně - jsem odporně a nechutně T-L-U-S-T-Á. Moje kamarádky Magda a Naďa si myslí, že jsem blázen - protože samy takovéhle starosti nemají. To jen já jsem sele Sally, takže je nejvyšší čas začít držet dietu. A tentokrát to vydržím, ať se děje, co se děje.

Kniha První nástrahy

18. února 2007 v 9:25 | Naty3 |  Všehchuť
První nástrahy
Jacqueline Wilsonová kategorie: Dětské
S hlavní hrdinkou volné trilogie pro dívky, sympatickou Sally, se dívky snadno ztotožní. Nad jejími příhodami se mohou smát i plakat, protože V DEVÍTCE není nic snadnějšího...

Kniha Divný Dárek

18. února 2007 v 9:25 | Naty3 |  Všehchuť
Divný dárek
Jacqueline Wilsonová
překlad: Daniela Feltová kategorie: Dětské
Když od nich táta na Vánoce odejde, dělá Amy, co může, aby rozveselila malého brášku Maxe a mladší sestru Vitu, přestože ani jí samotné není nejlíp. S oblíbeným maňáskem jim vypráví nekonečné příběhy o téhle sobí slečně. Amy ví, že krásný příběh dokáže člověka rozveselit, i když je mu smutno.

Kniha tajemství

18. února 2007 v 9:23 | Naty3 |  Všehchuť
Tajemství
Jacqueline Wilsonová kategorie: Dětské
Při náhodném setkání přeskočí mezi dvěmi dívkami jiskra opravdového přátelství. Když musí Zlata utéct z domova, napadne Indii, že by se u ní Zlata mohla ukrýt - jako se za války ukrývala Anna Franková. A tak vznikne jejich největší společné tajemství.

Kniha narozeniny

18. února 2007 v 9:23 | Naty3 |  Všehchuť
Narozeniny
Jacqueline Wilsonová kategorie: Dětské
Narozky jsou bezva! Zvlášť, když se můžou slavit s nejlepšími kamarádkami a když ty kamarádky u vás můžou přespat. Všechny holky pořádají oslavy…

Kniha Přežít

18. února 2007 v 9:22 | Naty3 |  Všehchuť
Přežít
Jacqueline Wilsonová
překlad: Daniela Feltová kategorie: Dětské
Další z knížek od oblíbené autorky Jacqueline Wilsonové je určena pro mladší čtenáře, a podržte se - tentokrát i pro kluky!

Kniha Holka z popelnice

18. února 2007 v 9:22 | Naty3 |  Všehchuť
Holka z popelnice
Jacqueline Wilsonová
překlad: Daniela Feltová kategorie: Dětské
Nebude to snadné, ale snad se April nakonec přece jen podaří zbavit se staré nálepky a zjistit, kým skutečně je…

Kniha Slavná Hvězda

18. února 2007 v 9:20 | Naty3 |  Všehchuť
Slavná hvězda
Jacqueline Wilsonová kategorie: Dětské
Jmenuju se Elsa znám spousty vtipů a jednou ze mě bude slavná hvězda. Snažím se ze všech sil trochu svou rodinu rozveselit - ale vypadá to, že už se ani neumějí smát. Od té doby, co jsme přišli o náš krásný dům a nastěhovali nás do hotelu, všichni mě pořád jenom okřikují...

Kniha Dvojčata v přůšvihu

18. února 2007 v 9:19 | Naty3 |  Všehchuť
Dvojčata v průšvihu
Jacqueline Wilsonová
překlad: Daniela Feltová kategorie: Dětské
Ahoj, já jsem Ruby a tohle je Garnet. Je nám deset a jsme dvojčata. Máme babičku, tatínka a jezinku Jiřinku. Měli jsme i maminku, ale ta umřela. Místo ní je tu Jezinka. Lidi říkají, že jsme úplně stejné, ale nejsme. Jenom Jezinku máme obě stejně hrozně moc nerady. A taky chceme hrát v televizi. Teda, Ruby chce. Já ne. Jenže oni potřebují dvojčata...

Kniha WWW.trápení

18. února 2007 v 9:18 | Naty3 |  Všehchuť
www.trápení
Jacqueline Wilsonová
překlad: Daniela Feltová kategorie: Dětské
Máš nějaké trápení? Problémy doma nebo ve škole? Nevíš si s tím sám rady? Otevři si třídní webové stránky www.trápení! Napiš, co tě trápí - podepisovat se nemusíš - a počkej, až se tam objeví nějaká dobrá rada.

Kniha Průšvihářky

18. února 2007 v 9:17 | Naty3 |  Všehchuť
Průšvihářky
Jacqueline Wilsonová
překlad: Daniela Feltová kategorie: Dětské
Kimina parta by si měla dát pozor! Linda jim ukáže! Je teď moje kamarádka.

kNIHA PROJEKT lOTY

18. února 2007 v 9:16 | Naty3 |  Všehchuť
Projekt Loty
Jacqueline Wilsonová
překlad: Daniela Feltová kategorie: Dětské
Nechce se mi babrat se s nějakým trapným projektem. Komu by se chtělo dělat to samé, co dělají všichni ostatní? Já raději napíšu deník…

Knihy

18. února 2007 v 9:15 | Naty3 |  Všehchuť
Knyhy to jsou fantazie je to jiný život a dobrodružství . VŠECHNY KNIHY CO JSOU TU VYSTAVENÉ JSEM ČETLA SAMODZDŘEJMĚ JSEM JICH ČETLA STOKRÁT VÍC ALE TO JSOU TY OD JACQUIE WILSNOVÉ A TY SE MI MOC LÍBÍ PROTO PÍŠU OSTATNÍM. tŘEBA VÁS TAKÉ NĚKTERÁ ZAUJME.

Kniha Dítě do kufru

18. února 2007 v 9:12 | Naty3 |  Všehchuť
Dítě do kufru
Jacqueline Wilsonová
překlad: Daniela Feltová kategorie: Dětské
Seznamte se s desetiletou Andy a přečtěte si, jak se jí žije po rozvodu rodičů, v této realistické povídce, která vás pohne nejen k slzám, ale i k smíchu.

Kniha láska přes mobil

18. února 2007 v 9:10 | Naty3 |  Všehchuť
Láska přes mobil
Bianka Minte-Königová
překlad: Ivana Vízdalová kategorie: Dětské
Hana dostala k narozeninám mobil. Konečně si může kdykoli popovídat s Mílou a Katy. Ale po školní party se najednou začne pravidelně ozývat i neznámý, příjemný klukovský hlas. A s ním zamilované songy...

Kniha Nejlepší kamarádky

18. února 2007 v 9:09 | Naty3 |  Všehchuť
Nejlepší kamarádky
Jacqueline Wilsonová
překlad: Daniela Feltová kategorie: Dětské
Gemma s Alicí jsou od narození nejlepší kamarádky. Vídají se každý den. Všechno o sobě vědí a všechno si říkají. Až jednoho dne...

kniha První slzy

18. února 2007 v 9:09 | Naty3 |  Všehchuť
První slzy
Jacqueline Wilsonová
překlad: Daniela Feltová kategorie: Dětské
Sally, Magda a Naďa jsou tu zase - ale nejsou moc šťastné!

kniha První Láska

18. února 2007 v 9:08 | Naty3 |  Všehchuť
První láska
Jacqueline Wilsonová kategorie: Dětské
Je to o třech holkách, které chodí do devítky. Můžete se dozvědět spoustu tajemství. (Já se jmenuju Sally.) Můžete zažít spoustu legrace. (Smát se budete hlavně mně.) A NAVÍC se ještě dozvíte spoustu věcí O KLUKÁCH!